HaberlerFevzi Apaydın'dan Müjde! Beklenen karar çıktı

Fevzi Apaydın'dan Müjde! Beklenen karar çıktı

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, özel halk otobüsleri için beklenen kararın çıktığını belirterek, "Halk otobüslerine 65 yaş ve üstü için her ay ödeme yapılacak" dedi

Fevzi Apaydın'dan Müjde! Beklenen karar çıktı

Ücretsiz seyahat kapsamında yapılacak gelir desteği ödemesine ilişkin usul ve esaslar yönetmeliğin resmi gazetede yayımlanmasının ardından yazılı bir açıklama yapan TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “Kararı uzun süreden beri bekliyorduk. Şoför esnafımız adına sevindirici bir kararın uygulanmasına geçilmiştir. En önemlisi, kanunun çıktığı tarihten itibaren geriye dönük ödeme yapılacak olması. Ancak iller arasında ayrım yapılması yanlış. Bu anayasanın eşitlik ilkesine aykırıdır ” dedi.

BANKALARA YATIRILACAK
Ödemelerin belediyeler tarafından özel halk otobüslerine yapılacağının altını çizen Apaydın, “4736 sayılı kanunun 1. maddesinin dokuzuncu fıkrasına dayanılarak hazırlanan bu yönetmeliğe göre belediyeler tarafından taşıma yetkisi verilen özel şahıs ya da şirketlere ait şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracı sahiplerine ödeme yapılacak. Ödemeler ilgili şahısların banka hesaplarına belediyelerce yatırılacaktır” diye konuştu.

İLLERE GÖRE ÖDEME
Bu yönetmelik kapsamında gelir desteği ödemesinden yararlanacak olan işletmecilere illere göre ödeme yapılacağını kaydeden Apaydın, “Ankara ve İstanbul büyükşehir belediyelerinde şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracı için aylık 1000 TL ödeme yapılacaktır. Büyükşehir belediyesi olan diğer illerde ise bu rakam 750 TL olarak uygulanacak. Büyükşehir belediyesi olmayan illerde ise bu rakam 600 TL olarak uygulanacak" dedi.

 

 

 

 

SIRADAKİ HABER
}