Başkan Tok: Milletimiz bu hainlere dersini verdi

15 Temmuz'un demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçtiğini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Türk milletinin darbecilere büyük bir demokrasi dersi verdiğini, millet olarak darbe girişimine karşı tek yürek tek yumruk olduğunu kaydetti.

Başkan Tok: Milletimiz bu hainlere dersini verdi

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, darbe girişimi ile açıklamalarda bulundu. Ülkenin huzur ve güvenliğine yönelik bir gurup askeri ihanet çetesi tarafından yapılan darbe girişimine en güzel cevabı milletin verdiğini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, vatana, millete ihanet eden ihanet şebekesinin oyununu türk milletinin bozduğunu kaydetti.

Darbe girişimine karşı meydanlara inerek göğsünü siper eden milletin cadde ve sokaklarda demokrasi nöbeti tuttuğunu söyleyen Başkan Tok, “Cumhurbaşkanımız, Büyük Millet Meclisi Başkanı, Başbakanımız, Bakanlarımız ilk dakikadan itibaren kahramanca irade göstermişlerdir. Türkiye’nin her yerinde millet meydanlardadır. Ülkemizde hainler maalesef her yere sızmış ve askerin içine sızan bazı hainlerin ülkeye, insanlığa ve demokrasimize karşı geçmiş alışkanlıklarını yerine getirmek için harekete başladılar. Ama ilk defa ülkemizde her türlü siyasi partiye sahip kadını çocuğu genci yaşlısı hepsi sokaklara dökülerek demokrasiye sahip çıkıyorum demenin cesaretini gösterdiler. Siyasi partilerimizin tamamı demokrasiye sahip çıkabilmek için müthiş bir beraberlik sergiledi" dedi.

Milletin hainlere gereken dersi verdiğini kaydeden Başkan Tok, “Yüce Türk milleti, binlerce yıllık köklü tarihi ve medeniyeti olan bu millet, bu hainlere dersini verdi. Bunlar bir grup asker değil onlar bir grup hain. İşte asker bakın görevinin başında bu vatanın evlatları. Bizim askerimiz bizim meclisimize bomba atmaz. Bizim askerimiz Cumhurbaşkanına bomba atmaz, Cumhurbaşkanı Külliyesi’ne bomba atmaz, halkının üzerine tank sürmez bizim askerimiz. İşte bizim orada askerimiz vardı duruma vaziyet eden. O alçaklara haddini bildirdi. Polisimiz haddini bildirdi. Her şeyden önemlisi yüce Türk milleti binlerce yıllık köklü tarihi ve medeniyeti olan bu millet bu hainlere dersini verdi” diye konuştu. 15 Temmuz darbe girişimi   erdoğan tok   samsun darbe girişimi  

EN ÇOK OKUNANLAR

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

1 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

2 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

3 Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

4 Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

 Kaldırım, resmen aday adayı

5 Kaldırım, resmen aday adayı

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

6 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Samsunspor daha avantajlı

7 Samsunspor daha avantajlı

Samsunspor'a FİFA Kokartlı hakem

8 Samsunspor'a FİFA Kokartlı hakem

Samsunspor'da moraller düzeldi

9 Samsunspor'da moraller düzeldi

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

10 İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'


SIRADAKİ HABER