Samsun Havza demokrasi için buluştu

Ülke genelinde devam eden Milli İrade ve demokrasiye sahip çıkma buluşması kapsamında Havzalı vatandaşlar, Mehmetçik Meydanı'nda bir araya geldi. Belediye Başkanı Murat İkiz, 'Şimdi Türkiye'de yeni bir tarih yazdık' dedi.

Samsun Havza demokrasi için buluştu

Ülke genelinde devam eden Milli İrade ve demokrasiye sahip çıkma buluşması kapsamında Havzalı vatandaşlar, Mehmetçik Meydanı'nda bir araya geldi. Belediye Başkanı Murat İkiz, "Şimdi Türkiye'de yeni bir tarih yazdık" dedi.

Havza Belediyesi, Havza Ticaret ve Sanayi Odası, esnaf odaları, AK Parti Havza İlçe Başkanlığı ve diğer sivil toplum kuruluşlarının işbirliği ile Havzalılar, milli irade ve demokrasiye sahip çıkma buluşması kapmasında Mehmetçik Meydanı'nda toplandı.

HALK DEMOKRASİYİ BENİMSEDİ

Halkın demokrasiyi, canlarınından bile vazgeçecek kadar benimsediğini belirten Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, "Şimdi Türkiye'de bir tarih yazıyoruz ve şu an o tarihi canlı canlı yaşıyoruz. Burada bulunan her bir kardeşim, yeni Türkiye'nin imzasını atıyor. Allah hepinizden razı olsun. Sizlerin ferasetiyle, sizlerin kefeninizi giyerek bu meydana toplanmanızla tüm Türkiye'de demokrasiye inanan, milletimize inanan, devletimiz seven kardeşlerimizin yine kefenlerini giymiş vaziyette yollara düşmesiyle, tankların önüne atlamasıyla, tankların üstüne çıkmasıyla yeni bir tarih yazdık. Allah hepinizden razı olsun. Havza Cumhuriyet şehridir. Havza milli mücadelede nasıl daha önce gerekeni yaptıysa, şimdi de üzerine düşeni yaptı. Cumhuriyete ilk sahip çıkan Havzalılardı. Bugün de son Havzalı ölmeden Cumhuriyet'e ve demokrasiye zarar vermek isteyenlere geçit verilemeyeceğini bir kez daha gösterdiniz" ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da beklenen kar geliyor

1 Samsun'da beklenen kar geliyor

Reis ailesinin acı günü

2 Reis ailesinin acı günü

Samsun'da silahlı saldırı: 4 yaralı

3 Samsun'da silahlı saldırı: 4 yaralı

Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

4 Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

Samsunspor'da personele müjde

5 Samsunspor'da personele müjde

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Sorumluluk bende'

6 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Sorumluluk bende'

Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar

7 Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar

Karadeniz'de feci kaza, kafası koptu!

8 Karadeniz'de feci kaza, kafası koptu!

1 günlük Hasılat Samsunspor'a

9 1 günlük Hasılat Samsunspor'a

Askerlerin üzerine çığ düştü! 5 asker şehit, 12 asker yaralı

10 Askerlerin üzerine çığ düştü! 5 asker şehit, 12 asker yaralı


SIRADAKİ HABER