HaberlerSamsunlu yıldız yumrukların milli hedefi

Samsunlu yıldız yumrukların milli hedefi

Yıldız Kızlar Türkiye Boks Şampiyonası'nda madalyaları toplayan Samsunlu sporcular, aynı başarıyı Ay-Yıldızlı bayrak altında da gerçekleştirmek istiyor.

Samsunlu yıldız yumrukların milli hedefi

Yıldız Kızlar Türkiye Boks Şampiyonası’nda madalyaları toplayan Samsunlu sporcular, aynı başarıyı Ay-Yıldızlı bayrak altında da gerçekleştirmek istiyor.

Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Aleyna Mırık (66 kilo) ve Hamide Yavuz (50 kilo), gümüş elde eden Fatma Zehra Kol (54 kilo) ve bronz madalya ile dönen Hacer Lütfiye Korkmaz, Yıldız Kız Boks Milli Takımı'nın kampına davet edildi. İlkadım Belediyesi'nin yıldız yumrukları, 22 Temmuz'da Adıyaman'da yapılacak milli kampa katılarak, Ordu'da gerçekleşecek Avrupa Şampiyonası'na hazırlanacak. Gençler kategorisinde 66 kiloda altın kazanan Atak Do Spor Kulübü boksörü Öznur Teker ise Trabzon'da yapılacak Genç Kız Milli kampına çağırıldı. Antrenör Nihat Bilir, sporcuların Samsun'u ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını belirterek, Avrupa Şampiyonası'nda madalya hedeflediklerini söyledi.

Tugay BAŞSAN

 

SIRADAKİ HABER
}