Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Necati Şaşmaz Meclis'te

Kurtlar Vadisi'nde 'Polat Alemdar' karakterini canlandıran ünlü oyuncu Necati Şaşmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) ziyarette bulundu.

Necati Şaşmaz Meclis'te

Kurtlar Vadisi'nde "Polat Alemdar" karakterini canlandıran ünlü oyuncu Necati Şaşmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) ziyarette bulundu.

Ünlü oyuncu Necati Şaşmaz, darbe girişimi sırasında bombalanan Meclis'i ziyaret etti. TBMM İdare Amiri Salim Uslu ile birlikte Meclis'i gezen Şaşmaz, Uslu'dan bilgi aldı. AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, darbe girişimi gecesi yaşadıklarını, "Sizin yaşadığınız filmleri biz gerçekten yaşadık. Ne olursa olsun milli iradenin bizimle olduğunu biliyorduk. Milletimizin duaları bizimleydi. Bu bize yetti. Sizin dualarınızla çıktık. Askerimizin, polisimizin mücadeleleri vardı. Meclis'e iki otobüs asker girmeye çalıştılar. Her şerde bir hayır vardır" sözleriyle anlattı.

Şaşmaz ise, "Evet biz taklidini yapıyoruz, ama siz gerçeğini yaşamışsınız" şeklinde konuştu.

TBMM İdari Amiri Salim Uslu, ağaç sevenlerin hiçbirinin 'geçmiş olsun' demeye gelmediğini belirterek, "Ağaçlar severlerin hiçbirisi gelmedi. Nerede o ağaç severler, nerede o demokrasi bildirisi imzalayanlar. Kurşunlara hedef olmak pahasına burada görev almak zor iş" diye konuştu.

Şaşmaz, Meclis'i gezdikten sonra, "Burası demokrasimizin mağbedi. Burası demokratik, güçlü, demokrasisini seven bir ülkeyiz. Ama bu düşmanın bugüne kadar yapamadığı bombalama. Milletimizin üzerine bomba, Meclisimizin üzerine bombalanması güç. Allah bizleri korudu. Daima korudu. Her siyasi partiden imza atanlardan Allah razı olsun diyorum. Bu süreci sağlam şekilde atlatmak gerekiyor. Düşüncesi ne olursa olsun demokrasi ihlaline karşı çıkmış insanların birlikteliğinin olduğu gün. Türk milleti şerefli bir millet, ben bu milletin bireyi olmaktan gurur duyuyorum" diye konuştu.

Darbe girişiminin kendi dizisinde işlenip işlenemeyeceğine ilişkin soru üzerine Şaşmaz, şu anda konuşulacak konu olmadığını kaydetti.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunun ilk yerli tramvayı test ediliyor

1 Samsun'un ilk yerli tramvayı test ediliyor

Samsundaki o dershanenin genel müdürüne FETÖ tutuklaması

2 Samsun'daki o dershanenin genel müdürüne FETÖ tutuklaması

Samsunda FETÖnün üniversite yapılanmasına dev operasyon

3 Samsun'da FETÖ'nün üniversite yapılanmasına dev operasyon!

Samsunsporda revizyon

4 Samsunspor'da revizyon

Samsun merkezli FETÖ operasyonunda yeni gözaltı dalgası

5 Samsun merkezli FETÖ operasyonunda yeni gözaltı dalgası!

Samsunlu genç adam düğünden sonra öyle bir hüsran yaşadı ki

6 Samsunlu genç adam düğünden sonra öyle bir hüsran yaşadı ki...

Samsunda feci kaza Hastaneye yetiştirilemeden hayatını kaybetti

7 Samsun'da feci kaza! Hastaneye yetiştirilemeden hayatını kaybetti

Samsun Adliyesinde FETÖ operasyonu 8 gözaltı

8 Samsun Adliyesi'nde FETÖ operasyonu! 8 gözaltı

Samsun yolunda faciadan dönüldü

9 Samsun yolunda faciadan dönüldü

Samsunspor kulübesinde telefon trafiği

10 Samsunspor kulübesinde telefon trafiği


SIRADAKİ HABER