Necati Şaşmaz Meclis'te

Kurtlar Vadisi'nde 'Polat Alemdar' karakterini canlandıran ünlü oyuncu Necati Şaşmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) ziyarette bulundu.

Necati Şaşmaz Meclis'te

Kurtlar Vadisi'nde "Polat Alemdar" karakterini canlandıran ünlü oyuncu Necati Şaşmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) ziyarette bulundu.

Ünlü oyuncu Necati Şaşmaz, darbe girişimi sırasında bombalanan Meclis'i ziyaret etti. TBMM İdare Amiri Salim Uslu ile birlikte Meclis'i gezen Şaşmaz, Uslu'dan bilgi aldı. AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, darbe girişimi gecesi yaşadıklarını, "Sizin yaşadığınız filmleri biz gerçekten yaşadık. Ne olursa olsun milli iradenin bizimle olduğunu biliyorduk. Milletimizin duaları bizimleydi. Bu bize yetti. Sizin dualarınızla çıktık. Askerimizin, polisimizin mücadeleleri vardı. Meclis'e iki otobüs asker girmeye çalıştılar. Her şerde bir hayır vardır" sözleriyle anlattı.

Şaşmaz ise, "Evet biz taklidini yapıyoruz, ama siz gerçeğini yaşamışsınız" şeklinde konuştu.

TBMM İdari Amiri Salim Uslu, ağaç sevenlerin hiçbirinin 'geçmiş olsun' demeye gelmediğini belirterek, "Ağaçlar severlerin hiçbirisi gelmedi. Nerede o ağaç severler, nerede o demokrasi bildirisi imzalayanlar. Kurşunlara hedef olmak pahasına burada görev almak zor iş" diye konuştu.

Şaşmaz, Meclis'i gezdikten sonra, "Burası demokrasimizin mağbedi. Burası demokratik, güçlü, demokrasisini seven bir ülkeyiz. Ama bu düşmanın bugüne kadar yapamadığı bombalama. Milletimizin üzerine bomba, Meclisimizin üzerine bombalanması güç. Allah bizleri korudu. Daima korudu. Her siyasi partiden imza atanlardan Allah razı olsun diyorum. Bu süreci sağlam şekilde atlatmak gerekiyor. Düşüncesi ne olursa olsun demokrasi ihlaline karşı çıkmış insanların birlikteliğinin olduğu gün. Türk milleti şerefli bir millet, ben bu milletin bireyi olmaktan gurur duyuyorum" diye konuştu.

Darbe girişiminin kendi dizisinde işlenip işlenemeyeceğine ilişkin soru üzerine Şaşmaz, şu anda konuşulacak konu olmadığını kaydetti.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da uluslararası yıkım

1 Samsun'da uluslararası yıkım

Samsunspor Başkanı Tutu: 'An meselesi'

2 Samsunspor Başkanı Tutu: 'An meselesi'

Samsun'da hareketli gece!

3 Samsun'da hareketli gece!

Samsunspor'da tesadüfün böylesi!

4 Samsunspor'da tesadüfün böylesi!

Samsunspor Teknik Direktörü Özalan: 'Önemli olan lafta kalmaması'

5 Samsunspor Teknik Direktörü Özalan: 'Önemli olan lafta kalmaması'

Samsun Otogarı'na yeni müdür

6 Samsun Otogarı'na yeni müdür

Samsun Valisi Kaymak: 'Terbiye için 'hafif okşayın'

7 Samsun Valisi Kaymak: 'Terbiye için 'hafif okşayın'

Karadeniz'i sel vurdu!

8 Karadeniz'i sel vurdu!

Murat Başoğlu'nun öpüştüğü kadın öz yeğeni Burcu Başoğlu çıkmıştı!

9 Murat Başoğlu'nun öpüştüğü kadın öz yeğeni Burcu Başoğlu çıkmıştı!

 Toplu sözleşmelere daha beteri eklendi

10 Toplu sözleşmelere daha beteri eklendi


SIRADAKİ HABER