Tokat'ta 3 önemli isim tutuklandı!

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ve darbe girişimi dolayısı ile yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Tokat Vali Yardımcısı Soner Karataşoğlu, Turhal Kaymakamı Bünyamin Yıldız ve Zile Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş'in tutuklandığı bildirildi.

Tokat'ta 3 önemli isim tutuklandı!

Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki bir grup cuntacının darbe girişimi sonrası Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ve darbe girişimi dolayısı ile başlatılan soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonlar devam ediyor. Devam eden soruşturma ve tutuklamalarla ilgili açıklama yapan Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Erdoğan Bayrakdar, darbe teşebbüsü bilgisi aldıklarında anda kriz masası oluşturarak İl Jandarma Komutanlığı ve 48. Piyade Alay Komutanlığı'ndan hiçbir askerin dışarı çıkmaması talimatını verdiklerini ayrıca önlem olarak belediye iş makinelerinin askeri binaların önüne park edilerek giriş ve çıkışların önlendiğini açıkladı.

Ayrıca 15 Temmuz gecesi üniformalı hiçbir askerin dışarıya çıkmaması talimatını verdiklerini belirten Başsavcı Bayrakdar, “Bu karar çok faydalı oldu. Sonradan aldığımız istihbaratı bilgilere göre bazı silahlı kişilerin asker aradığını duyduk” dedi.

Başsavcı Bayrakdar, haklarında birçok delil olan FETÖ’ne üye 13 hakim savcı tutuklandığını belirterek, “Bir tane yeni doğum yapmış hakim hakkında adli kontrol kararı verildi. Garnizon Komutanı Tuğgeneral Adnan Arslan ile birlikte Jandarmada çeşitli kademelerde görevli 7 rütbeli tutuklandı. Yine paralel örgütle irtibatı olduğunu tespit ettiğimiz bir Vali Yardımcısı, Turhal ve Zile Kaymakamları tutuklandı. Paralel yapı ile bazı faaliyetler içinde olduğunu tespit ettiğimiz öğretmenevi müdürü tutuklandı. Yine emniyette yapılan istihbaratı çalışmalar da daha önceden de bilenen ilçe emniyet müdürleri ile polis memurlarından tutuklama yaptık. Bunların sayısı ile ilgili kesin net rakam vermek doğru değil artabilir. Çünkü aralarında arama yakalama kararı olanlar var. Daha önceden ilimizde paralel yapıya yönelik olarak yapılan operasyonda savcılığımızın yapmış olduğu soruşturmayı yeniden ele aldık. 37 kişiye yakalama kararı çıkarttık, 7’si yakalanarak tutuklandı” diye konuştu.

Bu yapının dünyada eşi benzeri görülmemiş, Türk tarihinde de görülmemiş bir ihanet çetesi olduğunu ifade eden Başsavcı Bayrakdar, “Dikkat ederseniz bu yapının yapmış olduğu darbe teşebbüsünde devletin bazı kurumlarını ele geçirme hatta cumhurbaşkanımıza suikast, genel kurmay başkanımızı gözaltına alma, Cumhurbaşkanımıza doğrudan suikast düzenlemek istediler. Burada bazı durumları iyi görmemiz gerekiyor Bizim bu yapı ile mücadelemiz devam edecek. Kesinlikle devlete ihanet edenlere müsamaha göstermeyeceğiz" şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Fındıkta son durum ne Fındık fiyatları ne kadar İşte güncel fındık fiyatları

1 Fındıkta son durum ne? Fındık fiyatları ne kadar? İşte güncel fındık fiyatları

Terör listesinde 5 Karadenizli

2 Terör listesinde 5 Karadenizli

İş yerinde kanlı infaz

3 İş yerinde kanlı infaz

Samsun'da baltalı bıçaklı infaz!

4 Samsun'da baltalı bıçaklı infaz!

Samsun'da ilginç evlilik teklifi

5 Samsun'da ilginç evlilik teklifi

Samsun'da nefes kesen kovalamaca

6 Samsun'da nefes kesen kovalamaca

Samsunlu akademisyen yaşam savaşını kaybetti

7 Samsunlu akademisyen yaşam savaşını kaybetti

Samsun'da ByLock operasyonu: 11 gözaltı

8 Samsun'da ByLock operasyonu: 11 gözaltı

İsmail Küçükkaya hakkında flaş gelişme

9 İsmail Küçükkaya hakkında flaş gelişme

Samsun'da nefes aldıracak proje

10 Samsun'da nefes aldıracak proje


SIRADAKİ HABER