Samsun'da demokrasi nöbeti 7. gününde

Samsun'da vatandaşlar, FETÖ/PDY üyesi bir grup asker tarafından 15 Temmuz'da yapılan darbe girişimine tepki göstermek için meydanda demokrasi nöbetini sürdürüyor.

Samsun'da demokrasi nöbeti 7. gününde

Vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı'nı 15 Temmuz'dan bu yana hiç boş bırakmadı. Katılımın her geçen gün arttığı demokrasi nöbetinde vatandaşlar, ellerinde pankartlar, balonlar, Türk bayrakları ve sloganlarla hükümetin yanında olduklarını, demokrasinin önünde engel konulamayacağını gösterip, FETÖ'ye lanet okudular.
Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne (ESOB) kayıtlı esnaflar da Öğretmenevi önünde toplanarak Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdüler. Yürüyüş sonunda da ESOB Başkanı Hacı Eyüp Güler taşıdıkları Türk bayrağını Vali İbrahim Şahin'e verdi.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki demokrasi nöbetine 7. günde de devam eden vatandaşlar, vatan, bayrak, devlet, millet için meydanlarda olduklarını belirterek, Fethullah Gülen'in Türkiye'ye getirilip idam edilmesini istediler. Meydanda vatandaşların taşıdığı bir pankartta, başı bağlı bir kadının Türk bayrağını üzerine örttüğü bebeğini uyuturken, arkasında duran tank ve uçaklara 'sus' işareti yapması dikkat çekti.
Meydanındaki demokrasi nöbetine Vali İbrahim Şahin'in yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Hasan Basri Kurt, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı Kd.Albay Ercan Yaşin, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, esnaflar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Samsun  

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

1 Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

2 Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

Emin Kar yakın takipte

3 Emin Kar yakın takipte

Samsunspor'da kurtuluş hesabı

4 Samsunspor'da kurtuluş hesabı

Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

5 Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

Eş zamanlı fuhuş baskını: 16 gözaltı

6 Eş zamanlı fuhuş baskını: 16 gözaltı

Samsun'da UBFED'de deprem

7 Samsun'da UBFED'de deprem

Samsun'a yeni üniversite mecliste onaylandı

8 Samsun'a yeni üniversite mecliste onaylandı

Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

9 Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

 Genel müdürden öğretmene plaket

10 Genel müdürden öğretmene plaket


SIRADAKİ HABER