Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

'Bu akşam ölürüm'ü 15 Temmuz için yeniden yorumladı

İstanbul Başakşehir'deki demokrasi nöbetine katılan sanatçı Murat Kekilli, bir döneme damgasını vurmuş olan 'Bu akşam ölürüm' isimli şarkısını 15 Temmuz akşamı için yeniden yorumladı.

'Bu akşam ölürüm'ü 15 Temmuz için yeniden yorumladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla meydanları dolduran halk, demokrasi nöbetine devam ediyor. Nöbete vatandaşların yoğun olarak katıldığı yerlerden biri de Başakşehir oldu. Fatih Terim Stadyumu yanında bulunan alanda toplanan kalabalık sloganlar atarak darbeye karşı demokrasiyi savundu. Nöbete sanat ve siyaset camiasından katılan isimler de oldu.  Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın ev sahipliğinde düzenlenen gece de sahneye çıkan sanatçı Murat Kekilli 15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişimi hakkındaki düşüncelerini dile getirdi.

“Direnişe devam edeceğiz”

15 Temmuz’dan bu yana meydanlarda olduğunu ifade eden Kekilli konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Ne alkışlar ne coşku hiçbir şey giden canları geri getirmiyor. Ama bir bedel ödenmesi gerekiyordu. Şehitlerimize selam olsun. Bizim uğruna ölebilecek birçok değerlerimizin olduğunu bugün çok daha iyi kavradık. Hala sokaklardayız. Çekilmek gibi bir niyetimiz yok. Devletin en zirvesi ‘artık çekilebilirsiniz’ diyene kadar da çekilmeyi düşünmüyoruz. Biz de gidecektik ama İstanbul’da kaldık bu vesile ile. Birçok sanatçı arkadaşımız katılmak isterdi. Giden gitsin biz buradayız, değişen bir şey yok. Direnişe devam edeceğiz. Bu ülkeyi silahlardan temizleyip demokrasiyle yönettiğiniz zaman gerçekten göreceksiniz ki kimse tutamayacak. 2023’e yürekten ben de inanıyorum. Allah izin verirse bu ülkenin belini bundan sonra kimse bükemeyecek inanıyorum.”

Kekilli konuşmasının devamında ise 1999 yılında piyasaya çıkardığı ‘Bu akşam ölürüm’ isimli parçasını 15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişime uyarlayarak sahnede okudu.

“Bu ülkenin bir sahibi olduğunu herkes anladı"

Gecenin ev sahipliğini yapan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da konuşmasında, 15 Temmuz’da vatandaşların destan yazdığını belirtti. Darbe girişiminin geri püskürtülmesi ile dünyaya mesajlar verildiğini kaydeden Uysal konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Sizler meydana çıkıp 15 Temmuz’da F-16’lara, tanklara karşı elde hiçbir şey olmadan çıkıp durdunuz ya, o zaman bu ülkenin bir sahibi olduğunu herkes anladı. Dünyaya ilan ettiniz, artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını ilan ettiniz. İnşallah sizin bu ilanınız Türkiye’yi değiştirecek, Ortadoğu’yu değiştirecek, İslam coğrafyasını değiştirecek daha önemlisi dünyayı değiştirecek.”

Gecenin devamında demokrasi nöbetine katılan sanatçılar sahneden vatandaşlara seslenerek birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 46 farklı isim

1 Samsunspor: 46 farklı isim

Samsunspor Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

2 Samsunspor: Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

Samsun Haber Samsunda arkadaş kavgası cinayetle bitti

3 Samsun Haber: Samsun'da arkadaş kavgası cinayetle bitti

Samsunspor Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

4 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

Samsunspor Samsun Valisi Şahinden süper istek

5 Samsunspor: Samsun Valisi Şahin'den 'süper' istek

Samsunlu  hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

6 Samsunlu hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

Samsunspor Samsunsporda olağan kongre haziran sonu

7 Samsunspor: Samsunspor'da olağan kongre haziran sonu

Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

8 Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

Elazığda Başhekime silahlı saldırı

9 Elazığ'da Başhekime silahlı saldırı

Uyuşturucuya karşı kano ile Karadenize açılan şahıs Samsuna ulaştı

10 Uyuşturucuya karşı kano ile Karadeniz'e açılan şahıs Samsun'a ulaştı


SIRADAKİ HABER