HaberlerSporda OHAL'a güvence

Sporda OHAL'a güvence

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, OHAL kararından spor organizasyonlarının kesinlikle etkilenmeyeceğini belirterek, 'Ülkemizdeki ulusal ve uluslararası organizasyonlar aynı tempo ve heyecanla devam edecektir' dedi

Sporda OHAL'a güvence

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, OHAL kararından spor organizasyonlarının kesinlikle etkilenmeyeceğini belirterek, "Ülkemizdeki ulusal ve uluslararası organizasyonlar aynı tempo ve heyecanla devam edecektir" dedi

AYNI TEMPO VE HEYECANLA

15 Temmuz'da Fetullahçı Terör Örgütünce (FETÖ) gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından ülkede Olağanüstü Hal (OHAL) ilan edilirken, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Kılıç, Spor camiamız, sporseverlerimiz sakın endişeye kapılmasın. Olağanüstü hal uygulaması ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarımızı ve müsabakaları etkilemeyecek. Her türlü organizasyon ve müsabaka aynı tempo ve heyecanla devam edecek. Samsun'da İşitme Engelliler Dünya Şampiyonası büyük bir katılım ve heyecanla sürüyor. Önümüzdeki günlerde de 2016 Rio Olimpiyatları için Brezilya'ya gideceğiz" diye konuştu.

BİRLİK SAHAYA DA YANSISIN

Bakan Kılıç, "Türkiye 78 milyon nüfusuyla dünya spor kamuoyu içerisinde daha iyi bir noktada olmayı hak ediyor ama bu yetmez. Uluslararası spor camiasında ülkemizi daha fazla öne çıkarabilmek için çalışmalar yapıyoruz. İyi yoldayız aldığımız geri dönüşümler ve sonuçlar çok iyi. Spor Toto Süper Lig turgay Şeren Sezonu da başlayacak. En büyük dileğim, sporcusundan, teknik heyetine, idarecisinden taraftarına kadar futbola gönül veren herkesin, fair play ruhunu pekiştirecek adımlar atmasıdır. Zor günlerden geçtiğimiz ve demokrasi için şehit verdiğimiz bugünlerde, milletimizin sergilediği birlik, beraberlik ve kardeşliğin sahalara da yansımasını temenni ediyorum" dedi.

SIRADAKİ HABER
}