Samsunlu pehlivan final istiyordu: Kırkpınar'da finalin adı belli oldu!

655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin final günü müsabakalarında yarı final güreşleri tamamlandı. Er Meydanı'nda dualı çayıra çıkan 4 altın kemer adayı, kıran kırana güreşler yaparken, Recep Kara ve Mehmet Yeşil Yeşil adlarını finale yazdırdı.

Samsunlu pehlivan final istiyordu: Kırkpınar'da finalin adı belli oldu!

Sarayiçi Er Meydanı’nda bu yıl 655’incisi gerçekleştirilen tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde, başpehlivanların yarı final güreşleri tamamlandı. Kırkpınar şampiyonu olabilmek için mücadele eden ve yarı finale çıkan başpehlivanlardan 2011-12 yılları birincisi Ali Gürbüz, 2009-10 yılları birincisi Mehmet Yeşil Yeşil ile 2007-08 yılları birincisi Recep Kara ise 2005 yılı birincisi Şaban Yılmaz ile eşleşti.

Samsunlu Şaban Yılmaz'ı yendi

16 Kasım 2010 tarihinde UNESCO Dünya Somut Olmayan Dünya Kültür Mirası Listesine girmeye hak kazanan, tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde, başpehlivanlık yarı final müsabakasında Samsunlu Şaban Yılmaz ile eşleşen ve Kırkpınar Güreşleri’nde 2 birinciliği olan Ordulu Recep Kara, rakibini 6 dakikada mağlup ederek, adını finale yazdırdı.

Antalya yarı finalinin galibi ‘altın’ puanla Yeşil Yeşil

Kırkpınar şampiyonu olabilmek için mücadele eden ve yarı finale çıkan başpehlivanlardan Antalya Muratpaşa Belediyesi güreşçisi 2011-12 yılları birincisi Ali Gürbüz ile Antalya Serik Belediyesi güreşçisi 2009-10 yılları birincisi Mehmet Yeşil Yeşil’in yarı final müsabakasının normal süresinde yenişme olmadı. Puanla süresinde de her iki pehlivan arasında puanlama süresinde de yenişemedi ve Ali Gürbüz’e kule hakem heyeti tarafından pasif güreştiğinden dolayı iki kez ihtar verildi. Antalyalı her iki pehlivanın puanlama süresinde de yenişme olmadı ve altın puan bölümünde Yeşil Yeşil, Gürbüz’ü tek puanla yenerek, finale çıkan diğer isim oldu.

Kırkpınar'da altın kemer için son mücadele, bugün saat 18.00'da Recep Kara-Mehmet Yeşil Yeşil arasında yapılacak.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da Ramazan'la yollar ayrıldı

1 Samsunspor'da Ramazan'la yollar ayrıldı

AK Parti'den istifa etti... İlçe Başkanı oldu

2 AK Parti'den istifa etti... İlçe Başkanı oldu

Tom Muyters zemin arıyor

3 Tom Muyters zemin arıyor

Samsun'a yeni atamalar

4 Samsun'a yeni atamalar

Samsun'da feci kaza: Yaralılar var

5 Samsun'da feci kaza: Yaralılar var

Asgari ücrete, memura ve emekliye zam

6 Asgari ücrete, memura ve emekliye zam

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Benim derdim Giresun maçı'

7 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Benim derdim Giresun maçı'

Samaras son şansını kullanamadı

8 Samaras son şansını kullanamadı

Samsunspor'da ödeme günü yaklaşıyor

9 Samsunspor'da ödeme günü yaklaşıyor

Samsunspor'da Ufuk şoku

10 Samsunspor'da Ufuk şoku


SIRADAKİ HABER