HaberlerSamsun olimpiyat şehri olacak

Samsun olimpiyat şehri olacak

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, İşitme Engelliler Dünya Şampiyonaları'nı başarıyla tamamladıklarını ifade ederek, 'Samsun spor kenti olmaktan çıkıp, olimpik şehir olma yolunda emin adımlarla ilerliyor' diye konuştu

Samsun olimpiyat şehri olacak

Samsun'un ev sahipliğinde karate, judo, tekvando, plaj voleybolu ve masa tenisi branşlarında düzenlenen İşitme Engelliler Dünya Şampiyonaları sona erdi.

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, Samsun'un başarılı bir organizasyona imza attığını belirterek, "İşitme engelliler milli takımlarımızı kutluyorum. Tüm branşlarda dereceler aldık ve gelecek yıl Samsun'da gerçekleştirilecek İşitme Engelliler Olimpiyatları'na hazırlanmış olduk. Şampiyonaya katılım sporcuları Samsun'da ağırlamaktan mutluluk duyduk. Katılımcı ülkelerimiz, Türkiye'de yaşanan tüm olaylara rağmen Samsun'da çok rahat ve güvenlikli bir organizasyonla turnuvayı geçirdi.

BÜYÜK ORGANİZASYON GERİDE
Samsun bundan sonra spor kenti olmaktan çıkıp, olimpik şehir olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu turnuvalarla bunu test etmiş olduk. Gençlik Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın, Samsun Valisi İbrahim Şahin'in, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz'un, İşitme Engelliler Federasyonu'nun katkılarıyla hep birlikte çok güzel bir organizasyona imza attık. İnşallah daha gelecekte daha büyük organizasyonları yine birlikte gerçekleştireceğiz." diye konuştu.

Tugay BAŞSAN

 

 

SIRADAKİ HABER
}