Darbeciler kahraman askeri 30 kurşunla şehit etmiş!

15 Temmuz darbe girişimi sırasında darbecilere karşı en büyük mücadeleyi sergileyen isimlerin başında, Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Zekai Aksakallı'nın geldiği biliniyordu.

Darbeciler kahraman askeri 30 kurşunla şehit etmiş!

15 Temmuz darbe girişimi sırasında darbecilere karşı en büyük mücadeleyi sergileyen isimlerin başında, Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Zekai Aksakallı'nın geldiği biliniyordu. Aksakallı, TSK içinde 'Efsane komutan' olarak adlandırılırken, özellikle Kuzey Irak'ta ve ülkenin sınır boylarında astlarıyla birlikte operasyonlara katılmasının bu unvanı almasında büyük etkisi olduğu ifade ediliyordu. 

Efsane komutan Aksakallı, darbe girişimi sırasında hainlerin silahıyla vurulan Başçavuş Ömer Halisdemir'i aradığını açıkladı. Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmeye çalışan darbeci askerlere karşı direnen ve sabaha kadar yaşanan çatışmada ÖKK'yı geri almayı başaran komutan, koruma astsubayı Ömer Halisdemir'i aradığını ve 'Tuğgeneral Semih Terzi vatan hainidir, isyancıdır. Onu, karargâha girmeden öldür! Bunun sonunda şehadet var. Hakkını helal et" dedim. Ömer Başçavuş, "Başüstüne komutanım, hakkım helal olsun. Siz de helal edin.." sözleriyle yanıt verdi" ifadelerini kullandı.

Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmeye çalışan timin karşısına dikilen Başçavuş Ömer Halisdemir, komutanından gelen emri hiç düşünmeden uygulayarak, karşısına dikilen darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'yi alnından vurdu. Sabah gazetesinden Okan Müderrisoğlu'nun köşesine taşıdığı olayda, Başçavuş Halisdemir'in darbeci general Terzi'ye "Karargâha giremezsiniz. Zekai Paşa'nın emri" dediği ifade edildi.

Bu tepkisi karşısında Terzi ve koruma ekibinin, Aksakallı'nın koruma astsubayı olan Halisdemir'i etkisiz hale getirmeye çalıştığı ve Halisdemir'in de hiç düşünmeden silahını çekip Terzi'yi alnından vurduğu öğrenilmişti. Kahraman askerin Terzi'yi öldürmesinin ardından ise; Terzi'nin koruma ekibini silahlarını ateşlediği ve Halisdemir'i tam olarak 30 kurşunla şehit ettiği öğrenildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Gelin adayı Solmaz, +18'lik görüntüler hakkında konuştu

1 Gelin adayı Solmaz, +18'lik görüntüler hakkında konuştu

Samsun'da içkili restoranda cinayet davası

2 Samsun'da içkili restoranda cinayet davası

Samsun'da kayıp Sinem ile ilgili acılı baba konuştu

3 Samsun'da kayıp Sinem ile ilgili acılı baba konuştu

Erkurt Tutu aday değil

4 Erkurt Tutu aday değil

CHP'den SAMULAŞ tepkisi

5 CHP'den SAMULAŞ tepkisi

MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan: 'Şu anda söz konusu değil'

6 MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan: 'Şu anda söz konusu değil'

Engin İpekoğlu'ndan Gol sorununa esprili yaklaşım...

7 Engin İpekoğlu'ndan Gol sorununa esprili yaklaşım...

İşadamı oğlunu öldürdü

8 İşadamı oğlunu öldürdü

FETÖ'cü hainler bu rezilliği de yaptı! Mide bulandıran olay...

9 FETÖ'cü hainler bu rezilliği de yaptı! Mide bulandıran olay...

Samsun'da FETÖ'nün 'yurt abisi'ne hapis cezası

10 Samsun'da FETÖ'nün 'yurt abisi'ne hapis cezası


SIRADAKİ HABER