Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Ordu'da FETÖ/PDY tutuklaması

Ordu'da 15 Temmuz darbe teşebbüsüne destek veren veya katılan devlet görevlilerine yönelik operasyonlarda 2'si jandarma mensubu, 11'i emniyet mensubu, 5'i eğitimci 18 kişi tutuklandı.

Ordu'da FETÖ/PDY tutuklaması

Ordu Cumhuriyet Savcılığı tarafından verilen bilgiye göre, 15 Temmuz darbe girişimine destek veren, müdahil olan FETÖ üyesi devlet ile sivil görevlilere karşı operasyonlar yapıldı. Operasyonlar kapsamında 35 kişi gözaltına alınırken, 4 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Operasyonlar kapsamında 15 Temmuz darbe girişiminin başarılı olması halinde Ordu İli Sıkıyönetim Komutanı olması planlanan Jandarma Albay Yasin Ölmez ile Ordu ili ilçe jandarma komutanlıklarında görev yapan Uzman Çavuş Hayrettin Zor, Jandarma Yüzbaşı Hüseyin Arı, Jandarma Kıdemli Başçavuş Mehmet Yavuz, Binbaşı İsmail Akpınar, Jandarma Yüzbaşı Serkan Yaman ve Jandarma Yüzbaşı Harun Tayfur gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan bu kişilerden Jandarma Albay Yasin Ölmez ile Gürgentepe İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görev yapan Uzman Çavuş Hayrettin Zor tutuklanarak cezaevine gönderildi. Firar eden Gölköy Jandarma Komutanlığı’nda görevli Jandarma Yüzbaşı Harun Tayfur ise her yerde aranıyor.


11 emniyet müdürü tutuklandı

Ordu Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapanlara yönelik operasyonlarda ise 3. Sınıf Emniyet Müdürleri Ahmet Genç, Murat Tekiner, Ali Deniz, Uğur Tekin, Tahsin Düz, Hamza Bayındır, Mustafa Peker, 4. Sınıf Emniyet Müdürleri Murat Akkul, Uğur İlhan, Mustafa Dönmez, Oğuzhan Kuranoğlu, Ahmet Tangu, Sezai Kırca, Numan Türer, Şaban Ali Özer ve Polis Memuru Harun Yılmaz hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Halen teslim olmayan Numan Türer, Şaban Ali Özer ve Hamza Bayındır hakkında yakalama kararı çıkarılırken, diğer gözaltına alınan 11 emniyet mensubu tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ek gözaltı kararı çıkarılan Tahsin Düz ile Mustafa Peker’in sorguları ise sürüyor.

1’i müfettiş 5 eğitimci cezaevinde

Darbe teşebbüsüne destek veren Milli Eğitim Müdürlüğü görevlisi 16 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerden FETÖ’nün Ordu il imamı öğretmen Ali İhsan Korkmaz, Nitat Ateş, Mehmet Güney, Yusuf Akarsu, Fatma Demirel Öztürk, Seyrat Yıldız Kırkaya, Mustafa Tetik, Orhan Ekiz, İbrahim Çiçek, müfettiş Adil Uzun, memur İsmail Aldı, öğretim görevlisi Serkan Karataş, emekli öğretmen Ali Tomakin ve Musa Tomakin gözaltına alındı. Ali İhsan Korkmaz ve müfettiş Adil Uzun, öğretmen Mehmet Güney, Mustafa Tetik ve Erhan Epçim tutuklanarak cezaevine gönderildi. Nitat Ateş ve Fatma Demirel Öztürk hakkında adli kontrol kararı çıkarılırken, Yusuf Akarsu ise serbest bırakıldı. Gözaltının ardından kayıplara karışan öğretmen Seyrat Yıldız Kırkaya hakkında ise yakalama kararı çıkarıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Bu nasıl serbest piyasa

1 Bu nasıl serbest piyasa?..

Samsunda veliler de heyecanlı

2 Samsun'da veliler de heyecanlı

Samsunda pencereden düşen adam hayatını kaybetti

3 Samsun'da pencereden düşen adam hayatını kaybetti

Fındık fiyatları yükseliyor

4 Fındık fiyatları yükseliyor

Samsunspordan 5li imza

5 Samsunspor'dan 5'li imza

Samsunspordan piyango çekilişi

6 Samsunspor'dan piyango çekilişi

Samsunspor, Adana Demirspora bileniyor

7 Samsunspor, Adana Demirspor'a bileniyor

Samsunsporda galibiyet hazırlığı

8 Samsunspor'da galibiyet hazırlığı

Berkan Ateş Samsunda toprağa verildi

9 Berkan Ateş Samsun'da toprağa verildi

Samsunda üniversiteli ByLockcular adliyeye sevk edildi

10 Samsun'da üniversiteli ByLockcular adliyeye sevk edildi


SIRADAKİ HABER