Haberler'FETÖ okullarına oy almak için gittim'

'FETÖ okullarına oy almak için gittim'

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, FETÖ okullarına oy için gittiğini belirterek, 'Cemaatin okuluna gidip oy istediğinizde cemaatçi olmazsınız. Türk adaleti, uzun yıllardır yaptığı gibi perdelerin gerisinden devamlı ipleri ellerinde oynatan kuklacıları da ortaya çıkaracak' dedi.

'FETÖ okullarına oy almak için gittim'

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, dün kendisi hakkında ulusal basında çıkan haberle ilgili basın toplantısı gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonunda düzenlenen basın toplantısında konuşan Başkan Gürkan, "Haberde, Edirne'deki cemaatin benimle ilgili olanı söylüyorum; Edirne'deki cemaatin imamıyla birkaç kez görüştüğümü, iddianamede öyle yazıyormuş. Seçimler öncesi cemaatle bir çalışma yaptığımı, Edirne'de bir anket yapıldığını, bu ankette CHP adayı Recep Gürkan'ın önde gittiğini ve oyların CHP'ye verildiği gibi bir çalışma yapıldığını söylemiş. Tabii siyasetçiyiz. Seçim dönemlerinde biz herkese gideriz oy isteriz. Nefes alan herkesten, seçmen olan herkesten veya seçmen olmayan herkesten oy isteriz. Oy isteriz. Oy istemek için cemaatin okuluna gittiğimizde cemaatçi, motorcuya gittiğimizde motorcu, peynir üreticisine gittiğimizde peynirci, gazeteye gittiğimizde gazeteci oluyorsak, o zaman çok meslek sahibi olmamız gerekiyor" dedi.


"Hiç ucuz numaraları yemedik"

Hiçbir zamanda tehdide pabuç bırakmadığını belirten Başkan Gürkan, "Hayatımız boyunca abdestimizden şüphemiz olmadı, hayatımız boyunca kimseyi tehdit etmedik ama hiçbir zaman da tehdide pabuç bırakmadık. Yine bırakmayacağız. Hiç ucuz numaraları yemedik, yine yemeyeceğiz" ifadelerini kaydetti.

"Geneleve oy istemeye gidince genelev çalışanı olmazsınız"

Bir siyasetçinin, toplumsal anlamda hoş görülmeyen yerlerde bile oy isteyeceğini ifade eden Başkan Gürkan, "Geneleve oy istemeye gidince genelev çalışanı olmadığınız gibi sanayideki torna ustasına gidip tornacı da olmazsınız. Cemaatin okuluna gidip oy istediğinizde cemaatçi olmazsınız" diye konuştu.

"Hiç umurumda bile değil"

Yakın zamanda FETÖ'ye hizmet verenlerin belli olacağını belirten Başkan Gürkan, "Başında bulunduğu kurumun var olan gücünü kendi kişisel ikbali için kullanmayı alışkanlık haline getirmiş olanlar, bu güç ellerinden gitmeye başlamış olması kaygısıyla böyle şeyler yapıyorlar. Çok açık söylüyorum. Hiç umurumda bile değil. Emniyetin içinde yapılananlar, basının içinde yapılananlar, belediye içinde yapılananlar ve adliye içinde yapılananlar ortaya çıkacak. Kimse telaş yapmasın. Siyaset o da çıkacak. Bermuda şeytan üçgeni derler ya. Buradaki üçgen, üç kenarlı değil. Çok kenarlı" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}