Yaşar Doğu dualarla anıldı

Dünya ve olimpiyat şampiyonu güreşçi Yaşar Doğu, ölümünün 55. yılında doğum yeri Samsun'un Kavak ilçesinde düzenlenen programla anıldı.

Yaşar Doğu dualarla anıldı

Doğu'yu anma programı kapsamında Yörgüç Paşa Camisi'nde mevlit okutuldu. Mevlitin ardından vatandaşlara Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu tarafından lokma ikram edildi

LOKMA DAĞITILDI
Yaşar Doğu, ölümünün 55. yılında doğum yeri· Samsun'un Kavak ilçesinde düzenlenen programla anıldı. Yörgüç Paşa Camisi'nde okutulan mevli·tin ardından Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, vatandaşlara lokma ikram etti. Anma programına halk eğitim merkezi konferans salonunda devam edildi. Burada konuşan Kavak Belediye Başkanı Sarıcaoğlu, Yaşar Doğu adına yapılan etkinlikler ve müze haline getirilmesine çalışılan Emirli köyündeki büyüdüğü ev hakkında bilgi verdi. Sarıcaoğlu, müze haline getirilecek evin nisan sonu itibarıyla hizmete gireceğini söyledi.

DÜNYA ONU TANIYOR
Kavak Kaymakamlığına vekalet eden Asarcık Kaymakamı Hüseyin Tutuş, Yaşar Doğu hakkında pek fazla bilgisi bulunmadığını ifade ederek, "Beni tören için davet ettiklerinde araştırma yaptım. Hakkında pek çok şeyler öğrendim. Spora verdiği önem ve sporcu ahlakını öğrendim. Tüm sporcu gençlerimizin Yaşar Doğu'yu rehber edinmesini ve onun izinden gitmesini öneriyorum" dedi. Kavaklılar Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karagöz de Yaşar Doğu'nun Samsun ve Türkiye'yi aşıp dünyaya mal olmuş bir güreşçi olduğunu dile getirdi.

ÖRNEK ALSINLAR
Yaşar Doğu'nun ölümünün 55. yılında düzenlenen program dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getiren oğlu Prof. Gazenfer Doğu, "Babam Yaşar Doğu öldüğünde 7 yaşındaydım. O zamanları yaşantısından pek malumatım yoktu. Ama ben büyüdükce araştırmalar yaptım. Spora verdiği önemi, spor ahlakını ve spordaki başarılarının nasıl olduğunu öğrendim. Babam Merhum Yaşar Doğu, güreşçilerinde hiçbir zaman rakibinin göğsüne ayak basmazdı. Basanları da uyarırdı. Genç sporcularımızın Yaşar Doğu'yu örnek almaları halinde güreşte başarılı olacaklarına inanıyorum"dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ambulans otomobil ile çarpıştı: 1 yaralı

1 Samsun'da ambulans otomobil ile çarpıştı: 1 yaralı

Eski MHP'li vekile ihraç talebi

2 Eski MHP'li vekile ihraç talebi

Haklı olmak yetiyor mu

3 Haklı olmak yetiyor mu?..

Taraftar sahip çıktı

4 Taraftar sahip çıktı

Samsun'da 8,5 asırlık ahşap çivisiz cami ve ilginç hikayesi

5 Samsun'da 8,5 asırlık ahşap çivisiz cami ve ilginç hikayesi

E1 Express Otobüs mü yoksa Tramvay mı

6 E1 Express Otobüs mü yoksa Tramvay mı?

Ozan Arif'e kamu davası

7 Ozan Arif'e kamu davası

Fındık fiyatları ne kadar İşte güncel fındık fiyatları

8 Fındık fiyatları ne kadar? İşte güncel fındık fiyatları

Karadeniz'de kaymakama FETÖ tutuklaması!

9 Karadeniz'de kaymakama FETÖ tutuklaması!

Hem komik hem riyakar

10 Hem komik hem riyakar


SIRADAKİ HABER