AKP'nin saldırıları bitmedi

KESK Samsun Dönem Sözcüsü Suat Yıldız, 10 Ekim Ankara patlamasının ardından KESK üyelerine ceza yağdığını ifade ederek, ''101 kardeşimizi kaybetmemize rağmen AKP?nin saldırıları bitmedi'' dedi

AKP'nin saldırıları bitmedi

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Samsun Dönem Sözcüsü Suat Yıldız, 10 Ekim'de Ankara'da yaşanan patlama sonrasında birçok KESK'linin greve katıldıkları sebebiyle ceza aldığını ifade etti.

118 KESK'LİYE CEZA
Hükümetin politikalarının eleştirilmesini, deşifre edilmesini ve açığa çıkartılmasını istemediğini kaydeden Yıldız, ''Onlarca yönetici ve üyemize katliamı kınamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz greve katıldıkları için KESK’e bağlı sendika üyelerinden 83’üne uyarı, aylıktan kesme, kınama, emniyete ifadeye çağırma, 23’üne Cumhurbaşkanına hakaretten, basın metnini okuduğu için 2’sine açığa alma, 9’una sürgün ve sosyal paylaşım nedeniyle de 1’ine açığa alınma cezaları verildi. Greve katılmanın sendikal hak olduğuna dair çok açık bağlayıcı AİHM ve Anayasa Mahkemesi kararları olmasına rağmen açılan bu soruşturmalar hukuk tanımazlıkta geldiğimiz nokta açısından çarpıcı örnekler. 10 Ekim katliamının üzerinin örtülmesine, Ankara’nın kirli, karanlık dehlizlerine hapsedilmesine izin vermeyeceğiz. 'Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi! demeye devam edeceğiz'' diye konuştu.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da termometreler patlayacak

1 Samsun'da termometreler patlayacak

Samsun'da şüpheli ölüm

2 Samsun'da şüpheli ölüm

'Neden ben' diye sormak!

3 'Neden ben' diye sormak!..

Test edildi, onaylandı

4 Test edildi, onaylandı

Eski vekile ihraç talebi

5 Eski vekile ihraç talebi

Samsunlu futbolcunun mutlu günü

6 Samsunlu futbolcunun mutlu günü

Türk Telekom'un taşeron işçileri dertli

7 Türk Telekom'un taşeron işçileri dertli

Samsun'da 10 yıl daha yetecek mezar yeri var

8 Samsun'da 10 yıl daha yetecek mezar yeri var

İŞKUR, vasıfsız elemanın yeri değil

9 İŞKUR, vasıfsız elemanın yeri değil

 Dualar Yıldırım için

10 Dualar Yıldırım için


SIRADAKİ HABER