HaberlerCHP Samsun'dan 'mağdur aileler sekreteryası'

CHP Samsun'dan 'mağdur aileler sekreteryası'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, mağdur aileler sekreteryası oluşturduklarını, OHAL uygulamalarında haklarının ihlal edildiğini düşenenlerin başvuru yapabileceğini söyledi.

CHP Samsun'dan 'mağdur aileler sekreteryası'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından OHAL ilan edildiğini ve bu çerçevede Bakanlar Kurulu tarafından Kanun Hükmünde Kararnamelerin devreye sokulduğunu hatırlatarak, "Olağanüstü halin uygulaması kapsamında bir takım haklar kısıtlanıp, temel hak ve özgürlükler de sınırlandırılabilmektedir. Önemli olan, alınan bu tebdirlerin varlığından çok, bu uygulamalara karşı hukuk yollarının kapalı olmasıdır" dedi.

HAKLARI İHLAL EDİLEN BUŞVURSUN
Akcagöz, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Yargılama aşamasına geçilmemiş olması ve bu kararlardan dolayı yargı yolunun kapalı olması, bir takım mağduriyetleri de beraberinde getirecektir. Bu nedenle, Olağanüstü hâl kapsamındaki uygulamalar neticesinde oluşabilecek mağduriyetleri tespit edebilmek ve mağdurlara yardımcı olabilmek amacıyla Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi ve CHP Samsun İl Başkanlığı tarafından, mağdur aileler sekreteryası oluşturulmuş olup, OHAL uygulamaları neticesinde hakkının ihlal edildiğini düşünen tüm Samsunlu hemşehrilerimiz partimize mağduriyetlerini bildirebilirler."

SIRADAKİ HABER
}