Milli Takıma FETÖ/PDY incelemesi

A Milli Futbol Takımı'nın 2010 yılındaki Amerika kampında bazı yönetici ve oyuncuların Pensilvanya'ya giderek FETÖ Terör Örgütü lideri Fetullah Gülen'le görüştüğü iddia ediliyor.

Milli Takıma FETÖ/PDY incelemesi

A Milli Futbol Takımı'nın 2010 yılındaki Amerika kampında bazı yönetici ve oyuncuların Pensilvanya'ya giderek FETÖ Terör Örgütü lideri Fetullah Gülen'le görüştüğü iddia ediliyor. Milliyet Gazetesi Yazarı Cemal Ersen'in haberine göre, aralarında Samsunlu Sabri Sarıoğlu'nun da yer aldığı bu kafiledeki herkes incelemeye alındı.

GEÇMİŞE YÖNELİK DOSYALAR

FETÖ Törer Örgütü'nün Türk futboluyla da bağlantıları araştırılmaya devam ediliyor. Türkiye Futbol Federasyonu'ndaki tüm kurul başkan ve üyelerinin istifasıyla başlayan süreçte çok büyük bir idida ortaya atıldı. 2010 yılında ABD'de yapılan milli takım kampı da FETÖ/PDY kapsamında soruşturmaya dahil edilecek. Milliyet gazetesinden Cemal Ersen'in haberine göre FETÖ ve PDY ile ilgili soruşturmanın sadece bugünü değil, geçmişe yönelik ilişkileri de mercek altına aldığı belirtildi.

3 FUTBOLCU ARANIYOR

A Milli Takım'ın 2010 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde kamp yaptığı sırada bazı federasyon yöneticileri, futbolcu ve teknik heyetten isimlerin Pensilvanya'ya giderek terör örgütü lideri Fetullah Gülen ile görüştüğü iddiaları gündeme geldi. Özellikle kafilenin havaalanına inmesinden sonra üç futbolcunun kendilerini karşılayan şahıslar tarafından alınarak Pensilvanya'ya götürülmesi de soruşturma kapsamına alınacak. Aralarında Samsunlu Sabri Sarıoğlu'nun da bulunduğu kafiledeki tüm yönetici, teknik ekip ve futbolcular soruşturmaya dahil edildi.

KAFİLEDEKİ FUTBOLCULAR

O kafilede yer alan Volkan Demirel, Onur Kıvrak, Sinan Bolat, Sabri Sarıoğlu, Emre Aşık, Mehmet Topuz, Gökhan Zan, İbrahim Toraman, Emre Güngör, Servet Çetin, Ceyhun Gülselam, Caner Erkin, Çağlar Birinci, İsmail Köybaşı, Hamit Altıntop, Kazım Kazım, Volkan Şen, Okan Buruk, Selçuk Şahin, Emre Belezoğlu, Selçuk İnan, Arda Turan, Ozan İpek, Sezer Öztürk, Turgay Bayadır, Tuncay Şanlı, Semih Şentürk, Halil Altıntop, Sercan Yıldırım ve Nihat Kahveci ile teknik ekip ve yöneticilerin ifadesi alınacak.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

1 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

2 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

3 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Kaldırım aday adayı

4 Kaldırım aday adayı

Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

5 Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

Şaşırmayın!..

6 Şaşırmayın!..

Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

7 Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

8 Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

Samsunspor aşkına herkes stada gitmeli

9 Samsunspor aşkına herkes stada gitmeli

Yaşam savaşını kaybetti

10 Yaşam savaşını kaybetti


SIRADAKİ HABER