HaberlerTorununa o ismi verdi! Helal sana Başkan

Torununa o ismi verdi! Helal sana Başkan

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, yeni dünyaya gelen torununa darbecilere ilk kurşunu atan Astsubay Ömer Halis Demir'e vefa olarak onun adını verdi

Torununa o ismi verdi! Helal sana Başkan

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Sakarya’da endüstri mühendisi olarak görev yapan oğlu Sefa’ın dünyaya gelen bebeğine, Özel Kuvvetler Komutanlığına baskın yapan darbecilere karşı direnen ve ilk kurşunu atarak darbeci generali öldüren ve darbecilerle girdiği çatışmada şehit olan Ast. Ömer Halis Demir’in adını verdi.

AİLE MECLİSİ KARAR VERDİ
Torununun dünyaya gelmesi ile büyük bir mutluluk yaşadığını belirten Başkan Şahin, “Hüzünler yaşadığımız şu günlerde ailece özel bir mutluluk yaşadık, torun sahibi olduk. Oğlum, değerli eşi, sevgili eşim Şükriye Şahin hep beraber müşterek bir karar verdik. 15 Temmuz’da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında darbe yanlısı Tuğgeneral Semih Terzi ve bir grup askerin Ankara'daki Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı basarak ele geçirmek istemesi üzerine Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halis Demir darbeci komutanı vurmuş, darbecilerle çatışmaya devam etmiş ve şehit olmuştu. Kahraman Astsubayımız bu şehadeti ile darbe ihanetinin seyrini değiştirmiş ülkemize ve milletimize tarihi bir hizmet yapmıştı. Aile fertleri olarak dünyaya gelen yavrumuza şehidimizin ismi olan Ömer adını verdik. Oğlum ve eşi hem şehidimizin hem de bizim ismimizi birlikte verdiler. Rabbim tüm şehitlerimizin mekânı cennet eylesin. Dünyaya gelen torunumuz ve tüm çocuklarımızın analı, babalı, sağlıklı büyümelerini ve yaşamalarını, imanlı, vatanına, bayrağına devletine bağlı olmalarını ve hayırlı hizmetler yapmalarını nasip etsin" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}