HaberlerMHP Bafra: FETÖ'yü güçlendiren de hesap vermeli

MHP Bafra: FETÖ'yü güçlendiren de hesap vermeli

MHP Bafra İlçe Başkanı Abdurrahman Çamaş, FETÖ'nün güçlenmesine neden olanlar hakkında hiçbir işlem yapılmadığını ifade ederek, ''Büyük resime bakmalıyız. Bu işlerin içinde olan eski yeni bakan, milletvekili, belediye başkanı kim varsa hangi siyasi partiden olursa olsun hesabını vermeli'' dedİ.

MHP Bafra: FETÖ'yü güçlendiren de hesap vermeli

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bafra İlçe Başkanı Abdurrahman Çamaş, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yapılan temizlikte siyaset kurumunun devre dışı kalmaması gelecek için önemli olduğunu söyledi. Çamaş, ''Bir sendikaya üye olan öğretmen memuriyetten atılırken, bu yapının okullarına, dershanelerine, üniversitelerine arsaları verenlere, izinleri verenlere, yan yana, kucak kucağa olanlara hiçbir şey yapılmıyor. Küçük işleri bir kenara bırakıp büyük resime bakmalıyız'' diye konuştu.

AK PARTİ'YE DE SIZMIŞ OLABİLİRLER

15 Temmuz'dan sonra ihanetin içinde olanların temizlendiğini ve MHP'nin bu temizliği yakından takip ettiğini kaydeden Çamaş, ''Masum insanların mağdur olmaması, FETÖ/PDY damgası yememesi, haksız olarak tutuklanmaması için hassasiyet gösterilmeli. Cadı avı olmamalı. Her kuruma sızmışlar, Cumhurbaşkanımızın yanı başına kadar girmişler ama AK Parti ve siyaset kurumuna sızmamışlar. Göz yummak ve gereğinin yapılmaması geleceğimizi tehlikeye atar. AK Parti son 15 yıldır iktidarda. FETÖ/PDY her zaman iktidarları destekledi ve içlerine sızdı. Doğal olarak AK Parti içine de her kademeye sızmış olabilirler. AK Partili en üst düzey yetkililer 'Bizleri kullandılar, bizim yüzde 90 suçumuz var, ne istedilerse verdik, milletimizden özür diliyoruz' gibi önemli itiraflarda bulunuyorlar. Şu ana kadar FETÖ/PDY’nin bu kadar güçlenmesine neden olanlar hakkında hiçbir işlem yapılmadı. Ülkemizi bu hale getirenlerin siyasi görüşü ne olursa olsun hesap vermeli. Bir sendikaya üye olan öğretmen memuriyetten atılırken, bu yapının okullarına, dershanelerine, üniversitelerine arsaları verenlere, izinleri verenlere, yan yana, kucak kucağa olanlara hiçbir şey yapılmıyor. Küçük işleri bir kenara bırakıp büyük resime bakmalıyız. Bu işlerin içinde olan eski yeni bakan, milletvekili, belediye başkanı kim varsa hangi siyasi partiden olursa olsun hesabını vermeli. Bu yapılmazsa 240 şehidimizin elleri yakalarında olur. 79 milyon insanımızı aldatmış olurlar'' ifadelerini kullandı.

Zerrin SOMUNCU

 

SIRADAKİ HABER
}