HaberlerBakan Kılıç: El ele verip ayıklayalım

Bakan Kılıç: El ele verip ayıklayalım

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Turkcell Süper Kupa maçı öncesi ve maç sırasında yaşananlarla ilgili olarak, 10 kişi hakkında işlem başlatıldığını belirtti.

Bakan Kılıç: El ele verip ayıklayalım

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Turkcell Süper Kupa maçı öncesi ve maç sırasında yaşananlarla ilgili olarak, 10 kişi hakkında işlem başlatıldığını belirterek, “Tüm basın kuruluşları 15 Temmuz gecesi FETÖ’cü terör örgütünün darbe girişimine karşı nasıl bir birliktelik sergiledi ise, spor medyasından da aynı tepkiyi bekliyorum. Bu tip olumsuzluklar içinde olanları el ele verip aramızdan ayıklayalım” dedi.

BİRLİKTELİK SERGİLEYELİM
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Konya’da oynanan Turkcell Süper Kupa maçı öncesi ve maç sırasında yaşananlarla ilgili olarak, yaklaşık 10 kişi hakkında işlem başlatıldığını söyledi. Bakan Kılıç, "Tüm basın kuruluşları 15 Temmuz gecesi FETÖ’cü terör örgütünün darbe girişimine karşı nasıl bir birliktelik sergiledi ise, spor medyasından da aynı tepkiyi bekliyorum. Bu tip olumsuzluklar içinde olanları el ele verip aramızdan ayıklayalım” dedi. Kılıç ayrıca, " Süper Kupa maçında kazanan taraf Galatasaray oldu. Bu noktada ortaya koymuş oldukları mücadeleden dolayı her iki takımı tebrik ediyorum. Kazanan taraf Galatasaray oldu. Onları kazandıkları kupa için tekrar kutluyorum” diye konuştu.

10 KİŞİ HAKKINDA İŞLEM
Bakan Çağatay Kılıç, yaşanan şiddet ve tribün olaylarına karışan yaklaşık 10 kişi hakkında işlem yapıldığını söyledi. Kılıç, “Maalesef statta yaşanmasını hiçbir zaman istemediğimiz bazı görüntüler oldu. Maçtan önce keza aynı şekilde hiçbir zaman tasvip etmediğimiz, takım ve taraftar ayrımı yapmaksızın söylüyorum, tasvip etmediğimiz görüntüler yaşandı. Bugün özellikle maçın oynandığı esnada sahaya atılan meşaleler, tribünlerde yakılan meşaleler ile ilgili şu anda emniyet güçlerimiz 10’a yakın vatandaşımız ile ilgili olarak işlem yapmış durumda. Kamera ve güvenlik kamerası görüntüleriyle bu sayının artması muhtemel. Çünkü, tribünlerde meşale yakmak yasak"dedi.

BEN BUNLARA TARAFTAR DEMİYORUM
Bakan Kılıç, "Ben bunlara taraftar demiyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkomutanlığında Başbakanımız Binali Yıldırım’ın ortaya koymuş olduğu direktifler doğrultusunda 15 Temmuz’da FETÖ Terör Örgütü darbe girişimini yenmiş, bertaraf etmiş bir milletiz. Futbolun içerisinde yeri olamayan futbolda ve sporda hiçbir şekilde kabul edemeyeceğimiz, bu tip olayları meydana getiren kişiler var, ben bunlara taraftar demiyorum. Emniyet güçlerimiz tarafından tespit ettirildikçe yargıya intikal ettiriliyor konu, yargının elinde olan kanun bellidir. Sapanca’da yaptığımız toplantıda dile getirdiğimiz gibi, kanuni çerçeve de takipçisi olacağız. Biz Türkiye de çok ciddi spor tesisi alt yapısı yaptık, sporcularımızı yetiştirmeye gayret ediyoruz’’ dedi.

TESİSLERDE BU GÖRÜNTÜLER OLMASIN
Türkiye’de çok ciddi altyapı yatırımları yaptıklarını kaydeden Bakan Çağatay Kılıç, “Bu güzelim spor tesislerini inşa ettik ülkemizde. Konya Büyükşehir Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyorum bu statta büyük emeği vardır. Ama biz bu tesisleri bu tip olumsuzluklar yaşansın diye inşa etmiyoruz. Biz bu tesisleri Türkiye’nin spor altyapısını geliştirmek sporunu geliştirmek için inşa ediyoruz. Buraya harcanan kaynaklar ülkemizin dünya arenasında da itibarını artırmak için inşa edilen tesisler. Biz buralarda olumsuzluk yaşanmasına izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

SPOR CAMİASINA ÇAĞRIM
Spor camiasına çağrımdır, artık bunların aramızdan temizlenmesi gerekiyor diyen Bakan Çağatay Kılıç sözlerini şöyle tamamladı; “Tüm basın kuruluşları 15 Temmuz gecesi FETÖ’cü terör örgütünün darbe girişimine karşı nasıl bir birliktelik sergiledi ise, spor medyasından da bir çağrıda ve istekte bulunuyorum. Bu olumsuzluklarda bulunan kişiler ile aranıza mesafe koyun. Taraftarlarımıza, tüm sporseverlere çağrı yapıyorum. Bu tip olumsuzluklar içinde olanlar ile aranıza mesafe koyun. Biz bunları Türk sporundan, Türk futbolundan, temizlemek için son derece kararlı bir şekilde çalışmalarımıza hız veriyoruz ve devam ediyoruz. Tüm spor camiasına çağrımdır. El ele bu kişileri aramızdan ayıklayalım" dedi.

SIRADAKİ HABER
}