Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun'daki demokrasi nöbetinde Kızılay'a 'kan' aktı

Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, 18 Temmuz'da Cumhuriyet Meydanı'nda başlattıkları kampanya ile demokrasi nöbeti tutan Samsunlulardan bin 425 ünite kan bağışı topladıklarını söyledi

Samsun'daki demokrasi nöbetinde Kızılay'a 'kan' aktı

Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, demokrasi nöbetlerinde başlattıkları kampanya ile kan bağış hedeflerinin üzerine çıktıklarını söyledi.

Yıldırım, 15 Temmuz 2016 tarihleri arasında yaşanan darbe girişiminin ardından Cumhuriyet Meydanı'na başlayan demokrasi nöbetlerinde, Kızılay Kan Toplama aracında bin 425 ünite kan bağışı alındığını açıkladı.

HEDEFLERE ULAŞTIK
"Kimin ne zaman nerede ne kadar kana ihtiyacı olduğunu bilemiyoruz ama ülkemizde her 4 saniyede bir ünite kana ihtiyaç oluyor" diyen Yıldırım, "Biz Kızılay olarak çalışmalarımızı sürdürürken kendimize hedefler koyuyoruz, bu hedefleri her yıl gerçekleştirerek yolumuza devam ediyoruz. 2016 yılı için koymuş olduğumuz hedefler gerçekleşti. Hatta hedeflenenin üzerinde bir gerçekleşmeyle çalışmalarımızı tamamladık. Bunları gerçekleştirirken belli dönemler kan bağışı noktasında sorun yaşadığımız ve kan bağışının azaldığı dönemler oluyor. Şu anki kan stoklarına bakıldığında ihtiyaca yetecek oranlarda kan bağışı var" şeklinde konuştu.

ZİRVEYE ÇIKTI
Yıldırım, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Darbe girişimi döneminde ilk andan itibaren milletimizin yanında yer aldık. Kan ihtiyacına yönelik kan hizmet birimleri olarak gerekli personelimizle Cumhuruiyet Meydanı'ndaydık. Cumhuriyet Meydanı'nda bin 771 kan bağışı başvurusu oldu, bin 425 ünite kan aldık. Milletimizin bu dönemde birbirine kenetlenmesi ve gösterilen net tavır kan bağışı noktasında da bu dönemde ciddi bir artış yaşanmasına sebep oldu. Halkımız gittiğimiz her meydanda çalışmalarımız da kan bağışına ciddi oranda duyarlılık gösterdi. Bu duyarlılık bizim o dönemdeki azalmış olan kan bağışını yeniden zirveye çıkardı."

Pirsu DÜZGÜNEN ÇOK OKUNANLAR

Fındık fiyatları yükselişe geçti

1 Fındık fiyatları yükselişe geçti

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren O bölgeye takviye yapılacak

2 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: O bölgeye takviye yapılacak

 Adiloviç, bugün imzalıyor

3 Adiloviç, bugün imzalıyor

Samsunda 3 akademisyen FETÖden tutuklandı

4 Samsun'da 3 akademisyen FETÖ'den tutuklandı

Samsunda bir mühendis PKKKCKdan gözaltına alındı

5 Samsun'da bir mühendis PKK/KCK'dan gözaltına alındı

 Taşlar yerine oturuyor

6 Taşlar yerine oturuyor...

Simsarların bıçaklı kavgası 1 yaralı

7 Simsarların bıçaklı kavgası: 1 yaralı

Samsunda oto kurşunlamaya 2 gözaltı

8 Samsun'da oto kurşunlamaya 2 gözaltı

Erzurumda iki grup tekme tokat birbirine girdi

9 Erzurum'da iki grup tekme tokat birbirine girdi

Samsunda tüfekle oğlunu vuran baba serbest

10 Samsun'da tüfekle oğlunu vuran baba serbest


SIRADAKİ HABER