Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun'daki demokrasi nöbetinde Kızılay'a 'kan' aktı

Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, 18 Temmuz'da Cumhuriyet Meydanı'nda başlattıkları kampanya ile demokrasi nöbeti tutan Samsunlulardan bin 425 ünite kan bağışı topladıklarını söyledi

Samsun'daki demokrasi nöbetinde Kızılay'a 'kan' aktı

Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, demokrasi nöbetlerinde başlattıkları kampanya ile kan bağış hedeflerinin üzerine çıktıklarını söyledi.

Yıldırım, 15 Temmuz 2016 tarihleri arasında yaşanan darbe girişiminin ardından Cumhuriyet Meydanı'na başlayan demokrasi nöbetlerinde, Kızılay Kan Toplama aracında bin 425 ünite kan bağışı alındığını açıkladı.

HEDEFLERE ULAŞTIK
"Kimin ne zaman nerede ne kadar kana ihtiyacı olduğunu bilemiyoruz ama ülkemizde her 4 saniyede bir ünite kana ihtiyaç oluyor" diyen Yıldırım, "Biz Kızılay olarak çalışmalarımızı sürdürürken kendimize hedefler koyuyoruz, bu hedefleri her yıl gerçekleştirerek yolumuza devam ediyoruz. 2016 yılı için koymuş olduğumuz hedefler gerçekleşti. Hatta hedeflenenin üzerinde bir gerçekleşmeyle çalışmalarımızı tamamladık. Bunları gerçekleştirirken belli dönemler kan bağışı noktasında sorun yaşadığımız ve kan bağışının azaldığı dönemler oluyor. Şu anki kan stoklarına bakıldığında ihtiyaca yetecek oranlarda kan bağışı var" şeklinde konuştu.

ZİRVEYE ÇIKTI
Yıldırım, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Darbe girişimi döneminde ilk andan itibaren milletimizin yanında yer aldık. Kan ihtiyacına yönelik kan hizmet birimleri olarak gerekli personelimizle Cumhuruiyet Meydanı'ndaydık. Cumhuriyet Meydanı'nda bin 771 kan bağışı başvurusu oldu, bin 425 ünite kan aldık. Milletimizin bu dönemde birbirine kenetlenmesi ve gösterilen net tavır kan bağışı noktasında da bu dönemde ciddi bir artış yaşanmasına sebep oldu. Halkımız gittiğimiz her meydanda çalışmalarımız da kan bağışına ciddi oranda duyarlılık gösterdi. Bu duyarlılık bizim o dönemdeki azalmış olan kan bağışını yeniden zirveye çıkardı."

Pirsu DÜZGÜNEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunda parkta cinayet

1 Samsun Haber: Samsun'da parkta cinayet!

Samsunspor Samsunda dev zirve

2 Samsunspor: Samsun'da dev zirve

Samsunspor Abdülkerime mesaj yağmuru

3 Samsunspor: Abdülkerim'e mesaj yağmuru

Samsun Haber Samsun olimpiyat renklerine boyanıyor

4 Samsun Haber: Samsun olimpiyat renklerine boyanıyor

Samsun Haber Samsuna şehit ateşi düştü

5 Samsun Haber: Samsun'a şehit ateşi düştü!

Samsunspor Samsunsporda beklenen gün geldi

6 Samsunspor: Samsunspor'da beklenen gün geldi

Samsunspor Samsunspora rekor ceza

7 Samsunspor: Samsunspor'a rekor ceza

Samsun Haber Samsunda silahlı saldırı 1 yaralı

8 Samsun Haber: Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

 Parkta oturan genci tüfekle öldürene 13 yıl hapis

9 Parkta oturan genci tüfekle öldürene 13 yıl hapis

Rahat bırakın

10 Rahat bırakın!..


SIRADAKİ HABER