'Düttürü Dünya' Canik'te

Canik Kent Konseyi'nin düzenlediği etkinlikle Canik Kuzey Yıldızı sakinleri tiyatro keyfi yaşadı.

'Düttürü Dünya' Canik'te

Canik Kent Konseyi, Canik Kuzey Yıldızı sakinleri için tiyatro etkinliği düzenledi. Canik Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen sanat etkinliğinde Samsun Seyir Tiyatrosu oyuncuları, 'Düttürü Dünya' isimli oyunu sahneledi. Canik Belediye Başkanı Osman Genç ile Canik Kent Konseyi Genel Sekreteri Reşat Kılınçarslan'ın da yer aldığı geceye çocuklarıyla birlikte katılan TOKİ sakinleri hayatını kaybeden tiyatro sanatçılarının daha önce oynadığı oyunlardan bölümler alınarak oluşturulan iki perdelik komedi oyununu izlemenin keyfini yaşadı.
'HEDEF, KÜLTÜR-SANATTA MARKA ŞEHİR'
Canik Belediyesi olarak kültür ve sanata büyük önem verdiklerini belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 'Türkiye'de Tiyatro Okulu kuran iki belediyeden biriyiz. Ayrıca yine Canik Müzik Okulu kurduk. Bu iki sanat okulumuzun kapıları herkese açık. Yine Kurs ve Gençlik Merkezlerimizde gençlerimiz enstrüman kursları alıyor. Canik Belediyesi Türk Sanat Müziği Koromuz önemli bir yere sahip. Ayrıca Canik Belediyesi olarak kültür ve sanat faaliyetlerini her zaman destekliyoruz. Amacımız kültür ve sanatta da marka olan bir şehir ortaya çıkarmak' dedi.
'HALKIMIZ TESİSLERİMİZDEN YARARLANSIN'
Bir şehrin sadece fiziki olarak gelişmesinin mümkün olmadığını ifade eden Genç, 'Şehirlerin gelişmişlik kriterlerinde kültür ve sanat çok önemli yere sahiptir. Eğer kültür ve sanatta gerideyseniz, yaptığınız yolların, binaların hiç bir kıymeti yoktur. Yaptığımız eğitim, kültür, sanat yatırımları ile şehrimize ruh kazandırmaya çalışıyoruz. Bu manada kültür ve sanata en çok yatırım yapan belediyeyiz. Çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız için çok önemli eğitim, kültür, sanat, spor tesisleri yaptık. Tüm vatandaşlarımızdan bu tesislerden yararlanmasını istiyoruz' diye konuştu.
GENÇ'TEN OYUNCULARA KARANFİL
Canik Kent Konseyi Genel Sekreteri Reşat Kılınçarslan da, yaptıkları sosyal projeler kadar farkındalık oluşturacak kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenlediklerini belirterek, 'Amacımız insanlarımızın isteklerine, beklentilerine uygun projeler üretmek ve onları mutlu etmek. İnşallah bundan sonra da bu tür etkinliklerimiz devam edecek' şeklinde konuştu.
Gecede ayrıca Başkan Genç, tiyatro oyuncularına çiçek ve karanfil verdi. Samsun Seyir Tiyatrosu sanat Yönetmeni Öner Yıldırım da sanata ve sanatçıya verdiği destekten dolayı Başkan Genç'e teşekkür etti.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu iş adamının haciz isyanı

1 Samsunlu iş adamının haciz isyanı

Samsundaki silahlı saldırıda 2 oğlu ölen baba tutuklandı

2 Samsun'daki silahlı saldırıda 2 oğlu ölen baba tutuklandı

Samsunspor afişindeki sır oyuncu

3 Samsunspor afişindeki sır oyuncu

Tim 20 yıl sonra Samsunda buluştu

4 Tim 20 yıl sonra Samsun'da buluştu

Samsunda otostop yapan hayat kadınlarına operasyon

5 Samsun'da otostop yapan hayat kadınlarına operasyon

Samsun görüntü kirliliğine savaş açtı

6 Samsun görüntü kirliliğine savaş açtı!

Kamp sonuna kadar denenecek

7 Kamp sonuna kadar denenecek

Orduda kadın avukat otel odasında ölü bulundu

8 Ordu'da kadın avukat otel odasında ölü bulundu

Samsunsporda program değişti

9 Samsunspor'da program değişti

Karadenizde can pazarı 3 ölü, 3 yaralı

10 Karadeniz'de can pazarı: 3 ölü, 3 yaralı


SIRADAKİ HABER