HaberlerBaşkan Togar çalışmaları yerinde inceledi

Başkan Togar çalışmaları yerinde inceledi

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçe için büyük önem arz eden Nostalji Park projesi ile belediye hizmet binası peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Togar çalışmaları yerinde inceledi

Başkan Togar inceleme sonrası yaptığı açıklamada, 'En önemli projelerimizden birisi olan Nostalji Park projemizin çalışmalarının yanında yeni hizmet binamızın çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarını hızlandırdık' dedi.
İlçenin tam merkezinde eşsiz ve farklı bir park alanı oluşturmaya başladıklarını söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, 'Geçtiğimiz aylarda startını verdiğimiz tarihi gar binaları ve çevresinde yapmayı başladığımız Nostalji Park projemizin çalışmalarını daha da hızlandırdık. Burası bizim için çok önemli, farklı ve çok özel bir alan. İlçemizin merkezinde bulunan Devlet Demir Yolları'na ait tarihi gar binalarını aslına uygun bir şekilde restore ederek şehrin göbeğinde halkımızın ailesi ve çocukları ile oturabilecekleri güzel bir mekan oluşturacağız. Asırlık çınar ağaçlarının altında tarihin ve doğanın eşsiz güzelliği içinde ilçenin merkezinde vatandaşlarımızın nefes alabilecekleri farklı bir mekan olacak bu eski tarihi alan. Yine restore edilen tarihi gar binaların büyük olanının içerisine bölgede yaşamış olan insanların kullandığı eski tarihi eşyaların sergilenmesiyle bizleri bir an geçmişe götürecek bir müze oluşturacağız. Nostalji parkı projemiz tamamlandığında sadece ilçemiz ve Samsun'dan değil dünyanın dört bir yanından insanlar ve turistler bu muhteşem tarihi yapıyı, müzemizi ve alanı görmeye akın edecekler. Projemize alanın çevrelenmesi ile peyzaj ve çevre düzenlemesi çalışmalarımızla devam ediyoruz. Ayrıca alanın içerisinden geçen yolu değiştirerek park alanını imar durumuna uygun hale getirdik' diye konuştu.
Nostalji Park projesi hızlan ortaya çıkıyor
Başkan Togar sözlerine şöyle devam etti: 'Çalışmalarımızda özellikle alanın durumunu ve eşsiz tarihi görünümünü koruyoruz. Nostalji Park projemizi gerçekleştirmeye başladığımız alan yüz yıllık çınar ağaçlarının gölgesinde tarihi gar binalarıyla tarih ve yeşilin buluştuğu mükemmel bir yer. Bunların hiç birine zarar vermeden koruyarak çalışmalar yürütüyoruz. Öncelikle alanın alt yapı ve kanalizasyon çalışmalarının tamamlamasını bekledik. Ardından park alanı içerisinde kalan yolu imara göre düzenleyerek yol güzergahını değiştirdik. Alan içerisindeki çalışmalarımız adım adım ilerliyor. Nostalji Park olarak belirlediğimiz 6 bin 873 metre karelik alanın tabanındaki parke kaplamayı kaldırdık. Alanın etrafını perde duvar ile çevreledik. Şimdi tarihi dokuya uygun çevre düzenlemesi ve peyzaj uygulamasına başladık. Peyzaj ve çevrenin düzenlenmesiyle restorasyonun yanında kafeteryalar, çocuk oyun alanı, çocuk parkı ve daha birçok sosyal ve kültürel dokuyu da projemiz kapsamında tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız.'
Hizmet binası yakında hizmete girecek
Nostalji Park projesinin yanında Belediye hizmet binasının içerisindeki çalışmaların tamamlandığını ve gerekli ekipmanların ihalesinin tamamlandığını söyleyen Başkan Togar açıklamasını şöyle tamamladı: 'İlçemizin çeşitli noktalarında yürütülen çalışmaları yerinde inceleyerek son durumları hakkında bilgiler aldık. Ayrıca yeni hizmet binamızın son durumunu değerlendirerek çalışmaların hızlanması talimatını personelimize ilettim. Belediye hizmet binamıza eylül ayı içerisinde taşınmayı hedefliyoruz. Binamızın tüm inşaat çalışmaları tamamlandı. İçerisindeki mobilya, ekipmanların ihalesi yapıldı. Dışarıdaki peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarımızın da sonuna yaklaştık. En kısa sürede tüm çalışmaları tamamlayıp yeni hizmet binamıza taşınacağız. Böylelikle tüm hizmet birimlerimiz bir bina için de halkımıza hizmet edecek.'

SIRADAKİ HABER
}