HaberlerSamsunspor Teknik Direktörü Korukır: 'Çok ümitliyim'

Samsunspor Teknik Direktörü Korukır: 'Çok ümitliyim'

Adana Demirspor ile hafta sonu oynanacak maçın hazırlıklarını sürdüren Samsunspor'da tempo giderek artıyor. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen genç bir kadroyla lige hazırlandıklarını belirten Samsunspor teknik direktörü Engin Korukır, 'Belki bu ligin sürpriz takımı olabiliriz, ben takımımdan çok ümitliyim' dedi.

Samsunspor Teknik Direktörü Korukır: 'Çok ümitliyim'

Samsunspor'da ligin ilk haftasında oynanacak Adana Demirspor maçının hazırlıkları aralıksız sürüyor.

Nuri Asan Tesislerinde günü tek antrenmanla geçen Kırmızı-Beyazlılar, sergiledikleri tempo ile teknik heyeti memnun bırakıyor. Sıkıntısız bir takım kurmayı herkesin istediğini ancak sıkıntı çekmeden de rahatlığın gelmediğini belirten Samsunspor Teknik Direktörü Engin Korukır, "Transfer yasakları ve bazı olumsuzluklara rağmen biz Samsunspor olarak lige hazırlanıyoruz. Genç bir kadro kurduk ve ben bu takımdan çok ümitliyim, kim bilir belki ligin sürpriz takımı olabiliriz. Takımımızdan şüphemiz yok. Hele hele alt sıralarla ilgili hiçbir endişemiz yok. Ben bu ligde yıllardır görev yapıyorum, sıkıntılı olan tüm takımlarımda krizleri iyi yönettim. Genç oyuncularımız ve tecrübeli oyuncularımızın harmanlanmasıyla iyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum"dedi

KADRO KURMAKTA ZORLANIYORUM
Adana Demirspor takımının analizini yaptığını belirten Korukır, "Rakibi anlatmaya gerek yok, geçen yıl ki kadrosunu korudu, aynı zamanda yeni transferler de yaptı. Hatta Süper Lig'den iyi oyuncular da aldı. Ama bunlar bizi daha çok motive ediyor ve direncimizi artırıyor. Ben bu maçtan iyi bir sonuç alacağımıza inanıyorum. Rakiplerin değil de bizim ne yapacağımız önemli. Belki bu ligin sürpriz takımı olabiliriz, ben takımımdan çok ümitliyim. Bir teknik adam için en zor iş, bu kadar genç oyuncu bulunmasına rağmen ilk 18'i kurarken çok zorlanacağım. Çünkü tüm oyuncularımız mükemmel çalıştı. Demek ki bu yoklukta kadro yaparken zorlanıyorsanız genç oyunculardan iyi mesaj alıyorsunuz. Hakkaniyetli davranarak tüm genç oyuncularımıza şans tanışacağız"diye konuştu.

Salim YILDIZ

SIRADAKİ HABER
}