Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Havada panik: Kalkıştan sonra motorda arıza yaşandı

Katar Havayolları'nın İstanbul-Doha seferini yapan uçağı, kalkıştan hemen sonra motorunda yaşanan 'alev uzaması' olarak tabir edilen arıza nedeniyle Atatürk Havalimanı'na geri dönerek acil iniş yaptı

Havada panik: Kalkıştan sonra motorda arıza yaşandı

Katar Havayolları'nın İstanbul-Doha seferini yapan Airbus A330 tipi uçağında kalkıştan hemen sonra motor arızası yaşandı. Uçak kalktıktan sonra motorda 'alev uzaması' diye tabir edilen arıza meydana geldi.

Uçuş kontrol kulesi ile irtibata geçen uçağın pilotu, acil iniş için izin istedi. Gerekli iznin verilmesiyle uçak, Atatürk Havalimanı'na geri dönerek acil iniş yaptı. Uçağın inişi sırasında itfaiye ekipleri ve sağlık ekipleri de hazır bekletildi. Sorunsuz şekilde inişi gerçekleştiren uçak, bakım için hangarların olunduğu bölüme çekildi. Uçakta bulunan yolcular indirilerek terminale geri götürüldü.

MOTORA KUŞ GİRMİŞ

İstanbul Atatürk Havalimanı'na acil iniş yapan Katar Havayolları uçağının motoruna kuş girdiği belirlendi. Atatürk Havalimanı'nda incelenen uçağın motorunda ve motor kapağında büyük hasar meydana geldi.

Katar Havayolları’nın 240 sefer sayılı Airbus 330 tipi uçağı saat 13.42’de içinde 298 yolcusuyla Atatürk Havalimanı’ndan Doha'ya gitmek üzere havalandı. Ancak kalkıştan kısa bir süre sonra uçağın sol motoruna kuş girerek alev almasına neden oldu. Motorundan alev çıkan uçağın pilotu Atatürk Havalimanı hava trafik kontrol ünitesi ile telsiz bağlantısı kurarak acil iniş izni istedi. Bu sırada uçağın sol motorundan çıkan yangını gören çok sayıda vatandaş havalimanı santralini arayarak durumu bildirdi.

Uçağın inişi sırasında Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne ait itfaiye ve ambulans ekipleri hazır bekledi. Katar Havayolları uçağı kalkışından 12 dakika sonra sorunsuz şekilde havalimanına yeniden iniş yaptı. Motor test olarak bilinen noktaya park ettirilen uçaktaki yolcular terminale alınırken, acil iniş sırasında kabin içerisinde olan panik nedeniyle bazı yolcular fenalık geçirdi. Motor pallerinde ve motor kapaklarında büyük hasar olan Katar Havayolları uçağı bakıma alınırken, yolcular için yeni bir uçağın gelmesi bekleniyor.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunda iş yeri sahibi yük asansörünün altında kaldı

1 Samsun Haber: Samsun'da iş yeri sahibi yük asansörünün altında kaldı

Samsunspor Her şey sil baştan

2 Samsunspor: Her şey sil baştan

Samsun Haber  Samsunda FETÖden yargılanan 5 sağlıkçı hakkında karar verildi

3 Samsun Haber: Samsun'da FETÖ'den yargılanan 5 sağlıkçı hakkında karar verildi

Samsun Haber Büyükşehirden Samsunlulara dolandırıcılık uyarısı

4 Samsun Haber: Büyükşehirden Samsunlulara dolandırıcılık uyarısı

Orduda Gürcü kadın boğazı kesilerek öldürüldü

5 Ordu'da Gürcü kadın boğazı kesilerek öldürüldü

AK Partide teşkilatlar yenileniyor

6 AK Parti'de teşkilatlar yenileniyor

Samsun Haber Samsunda AVMde öldürülen genç toprağa verildi

7 Samsun Haber: Samsun'da AVM'de öldürülen genç toprağa verildi

Samsunspor Samsunspor Başkanı Tutu Başarı değil biz de üzgünüz

8 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Tutu: 'Başarı' değil biz de üzgünüz

Samsunspor Centilmen Samsunspor

9 Samsunspor: Centilmen Samsunspor

Samsunspor 3 hocayla 36 puan

10 Samsunspor: 3 hocayla 36 puan


SIRADAKİ HABER