Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Başkan Togar'dan Kan Bağışı

'Tekkeköy Kan Bağışlıyor' sloganıyla başlatılan kampanyaya Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ve meclis üyeleri kan bağışında bulunarak tam destek verdi.

Başkan Togar'dan Kan Bağışı


Tekkeköy Kaymakamlığı, Tekkeköy Belediyesi, Türk Kızılayı Tekkeköy şubesi ve ilçedeki sivil toplum örgütleri birlikteliğinde başlatılan kan bağışı kampanyasının startını Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar vatandaşlardan destek isteyip, el broşürü dağıtarak vermişti. Kampanyaya tam destek veren ve tüm imkanlarını seferber eden Başkan Togar, örnek bir davranışta bulunarak kan bağışı da yaptı.
BAŞKAN TOGAR KAN BAĞIŞI YAPTI
İnsan yaşamında kanın öneminin hayatın sürdürebilirliği açısından çok önemli olduğunu belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, 'Kan insanlar için yaşam sıvısı olarak adlandırılmaktadır. Ülkemizde her 4 saniyede bir ünite kana ihtiyaç duyulduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Bir insanın vücut ağırlığının 1/13'ü kandır ve kan bağış yapıldıktan kısa bir süre sonra kendini yeniler. İnsanoğlu yaşamında birçok olağan dışı kaza yaralanma veya ameliyat benzeri olaylarda kan kaybı ile karşı karşıya gelmektedir. Özellikle bu gibi olaylarda kan ihtiyacı meydana gelmektedir. Yani kanın ne zaman ve nerede kime lazım olacağı tam olarak saptanamadığı gibi aynı zamanda kan acil değil sürekli ihtiyaç haline geliyor. Biz de bunların bilinciyle hareket ederek 'Tekkeköy Kan Bağışlıyor' sloganıyla Türk Kızılayı ile işbirliğinde bir kampanya başlattık. Geçen hafta startını vererek eğitimlerini ve bilgilendirme toplantılarını tamamladık. Bu gün burada bizde kampanyaya destek olarak kan bağışında bulunduk' dedi.
TOGAR'A TEŞEKKÜR PLAKETİ
Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, Samsun Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Serdar Bayram ve Türk Kızılayı Tekkeköy Şube Başkanı Selçuk Polat Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'a ilçede kan bağışı kampanyası başlattığı için teşekkür etti. Ayrıca Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'a duyarlılık göstererek ilçede böyle güzel ve anlamlı bir bağış kampanyası başlattığı için teşekkür ederek plaket takdim etti.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 46 farklı isim

1 Samsunspor: 46 farklı isim

Samsun Haber Samsunda arkadaş kavgası cinayetle bitti

2 Samsun Haber: Samsun'da arkadaş kavgası cinayetle bitti

Samsunspor Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

3 Samsunspor: Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

Samsunspor Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

4 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

Samsunspor Samsun Valisi Şahinden süper istek

5 Samsunspor: Samsun Valisi Şahin'den 'süper' istek

Samsunlu  hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

6 Samsunlu hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

Samsunspor Samsunsporda olağan kongre haziran sonu

7 Samsunspor: Samsunspor'da olağan kongre haziran sonu

Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

8 Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

Samsun Haber Samsunda otomobil seyir halindeyken yandı

9 Samsun Haber: Samsun'da otomobil seyir halindeyken yandı

Elazığda Başhekime silahlı saldırı

10 Elazığ'da Başhekime silahlı saldırı


SIRADAKİ HABER