Başkan Togar'dan Kan Bağışı

'Tekkeköy Kan Bağışlıyor' sloganıyla başlatılan kampanyaya Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ve meclis üyeleri kan bağışında bulunarak tam destek verdi.

Başkan Togar'dan Kan Bağışı


Tekkeköy Kaymakamlığı, Tekkeköy Belediyesi, Türk Kızılayı Tekkeköy şubesi ve ilçedeki sivil toplum örgütleri birlikteliğinde başlatılan kan bağışı kampanyasının startını Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar vatandaşlardan destek isteyip, el broşürü dağıtarak vermişti. Kampanyaya tam destek veren ve tüm imkanlarını seferber eden Başkan Togar, örnek bir davranışta bulunarak kan bağışı da yaptı.
BAŞKAN TOGAR KAN BAĞIŞI YAPTI
İnsan yaşamında kanın öneminin hayatın sürdürebilirliği açısından çok önemli olduğunu belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, 'Kan insanlar için yaşam sıvısı olarak adlandırılmaktadır. Ülkemizde her 4 saniyede bir ünite kana ihtiyaç duyulduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Bir insanın vücut ağırlığının 1/13'ü kandır ve kan bağış yapıldıktan kısa bir süre sonra kendini yeniler. İnsanoğlu yaşamında birçok olağan dışı kaza yaralanma veya ameliyat benzeri olaylarda kan kaybı ile karşı karşıya gelmektedir. Özellikle bu gibi olaylarda kan ihtiyacı meydana gelmektedir. Yani kanın ne zaman ve nerede kime lazım olacağı tam olarak saptanamadığı gibi aynı zamanda kan acil değil sürekli ihtiyaç haline geliyor. Biz de bunların bilinciyle hareket ederek 'Tekkeköy Kan Bağışlıyor' sloganıyla Türk Kızılayı ile işbirliğinde bir kampanya başlattık. Geçen hafta startını vererek eğitimlerini ve bilgilendirme toplantılarını tamamladık. Bu gün burada bizde kampanyaya destek olarak kan bağışında bulunduk' dedi.
TOGAR'A TEŞEKKÜR PLAKETİ
Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, Samsun Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Serdar Bayram ve Türk Kızılayı Tekkeköy Şube Başkanı Selçuk Polat Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'a ilçede kan bağışı kampanyası başlattığı için teşekkür etti. Ayrıca Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'a duyarlılık göstererek ilçede böyle güzel ve anlamlı bir bağış kampanyası başlattığı için teşekkür ederek plaket takdim etti.EN ÇOK OKUNANLAR

Kardeşini rehin alan şahıs, polis tarafından ikna edildi

1 Kardeşini rehin alan şahıs, polis tarafından ikna edildi

'Bu saatten sonra'

2 'Bu saatten sonra...'

Samsun'da bankalar bu paranın peşinde

3 Samsun'da bankalar bu paranın peşinde

Makinistlerin dikkati faciayı önledi

4 Makinistlerin dikkati faciayı önledi

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner: Hani Türkiye uçacaktı

5 CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner: Hani Türkiye uçacaktı?

Zincirleme kazada 2 kişi yaralandı

6 Zincirleme kazada 2 kişi yaralandı

Vitrifiye yüklü tır yandı

7 Vitrifiye yüklü tır yandı

 CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin: 'Amaçları toplumu bölmek'

8 CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin: 'Amaçları toplumu bölmek'

Zabıtadan pazar denetimi

9 Zabıtadan pazar denetimi

 Sanayi sitelerinde kapsamlı çalışma

10 Sanayi sitelerinde kapsamlı çalışma


SIRADAKİ HABER