Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Atıklarla ekonomiye katkı sağlanacak

Ambalaj atıklarının toplanması ve değerlendirilmesi konusunda özel bir firma ile protokol imzalayan Terme Belediyesi'nde Başkan Şenol Kul, "Hem ülkemizin ekonomisine katkı sağlanacak, hem de atıklar geri kazanılmış olacak" dedi

Atıklarla ekonomiye katkı sağlanacak

Terme Belediyesi, ambalaj atıklarının toplanması ve değerlendirilmesi konusunda özel bir firma ile protokol imzaladı. Başkan Kul, ambalaj atıklarının geri kazanılarak ekonomiye katkı sağlanacağını ifade etti.

OKULLARI DA KAPSIYOR
Çöpe giden ambalaj atıklarının toplanması, taşınması ve ayrılma işi konusunda yapılan protokolü Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ile firma yetkilisi Ercan Kara imzaladı. Terme merkezinin yanı sıra mahallelerinde sürdürülecek çalışma, ilçedeki apartman ve okulları da kapsıyor.

GELECEĞE YATIRIM
Geri dönüşümün geleceğe yatırım olduğunu belirten Başkan Kul, "Çevreye duyarlı bir belediyeyiz. Bunu bu uygulama ile bir kez daha kanıtladık. Ambalaj atıklarının çöp değildir. Geri dönüşebilen atıkların ayrı ayrı toplanması sayesinde, atık sahalarımız kısa sürede dolmamış olacak, ağaçlarımız kesilmeyecek, ülkemizin ve kentimizin ekonomisine katkı sağlanmış olacak. Doğayı korumak ve onu gelecek nesillere yaşanılabilir şekilde teslim etmek bizim aslı vazifemizdir. Çevre konusundaki çalışmalarımız sürecek. İmzalanan protokolün ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

TASARRUF SAĞLANACAK
Bir ton kağıdın geri dönüşüme kazandırılması ile 8 ağacın kesilmesinin önlenmiş olacağını belirten firma yetkilisi Ercan Kara ise, "Malum ülkemiz enerji ve hammadde konusunda dışa bağımlı bir ülkedir. Geri dönüşüm faaliyetleri artırılarak bu bağımlılık kısmen de olsa önlenebilir. Terme Belediyesi, yapmış olduğumuz protokol ile bu konudaki duyarlılığını ortaya koymuştur" ifadelerini kullandı.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Bu nasıl serbest piyasa

1 Bu nasıl serbest piyasa?..

Samsunsporda galibiyet hazırlığı

2 Samsunspor'da galibiyet hazırlığı

Samsunspordan 5li imza

3 Samsunspor'dan 5'li imza

Buz tutan barajda kayboldu

4 Buz tutan barajda kayboldu

Samsunlu gence acı kader

5 Samsunlu gence acı kader

 Hızlı tren başka  bahara kaldı

6 Hızlı tren başka bahara kaldı

Futbol şehitlerine beste

7 Futbol şehitlerine beste

FETÖnün imamları gözaltına alındı

8 FETÖ'nün imamları gözaltına alındı

AK Parti İl Başkanı Mete gündemi değerlendirdi

9 AK Parti İl Başkanı Mete gündemi değerlendirdi

Okmeydanında terör operasyonu  5 gözaltı

10 Okmeydanı'nda terör operasyonu : 5 gözaltı


SIRADAKİ HABER