Atıklarla ekonomiye katkı sağlanacak

Ambalaj atıklarının toplanması ve değerlendirilmesi konusunda özel bir firma ile protokol imzalayan Terme Belediyesi'nde Başkan Şenol Kul, "Hem ülkemizin ekonomisine katkı sağlanacak, hem de atıklar geri kazanılmış olacak" dedi

Atıklarla ekonomiye katkı sağlanacak

Terme Belediyesi, ambalaj atıklarının toplanması ve değerlendirilmesi konusunda özel bir firma ile protokol imzaladı. Başkan Kul, ambalaj atıklarının geri kazanılarak ekonomiye katkı sağlanacağını ifade etti.

OKULLARI DA KAPSIYOR
Çöpe giden ambalaj atıklarının toplanması, taşınması ve ayrılma işi konusunda yapılan protokolü Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ile firma yetkilisi Ercan Kara imzaladı. Terme merkezinin yanı sıra mahallelerinde sürdürülecek çalışma, ilçedeki apartman ve okulları da kapsıyor.

GELECEĞE YATIRIM
Geri dönüşümün geleceğe yatırım olduğunu belirten Başkan Kul, "Çevreye duyarlı bir belediyeyiz. Bunu bu uygulama ile bir kez daha kanıtladık. Ambalaj atıklarının çöp değildir. Geri dönüşebilen atıkların ayrı ayrı toplanması sayesinde, atık sahalarımız kısa sürede dolmamış olacak, ağaçlarımız kesilmeyecek, ülkemizin ve kentimizin ekonomisine katkı sağlanmış olacak. Doğayı korumak ve onu gelecek nesillere yaşanılabilir şekilde teslim etmek bizim aslı vazifemizdir. Çevre konusundaki çalışmalarımız sürecek. İmzalanan protokolün ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

TASARRUF SAĞLANACAK
Bir ton kağıdın geri dönüşüme kazandırılması ile 8 ağacın kesilmesinin önlenmiş olacağını belirten firma yetkilisi Ercan Kara ise, "Malum ülkemiz enerji ve hammadde konusunda dışa bağımlı bir ülkedir. Geri dönüşüm faaliyetleri artırılarak bu bağımlılık kısmen de olsa önlenebilir. Terme Belediyesi, yapmış olduğumuz protokol ile bu konudaki duyarlılığını ortaya koymuştur" ifadelerini kullandı.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Son dakika pürüzü

1 Son dakika pürüzü

İmza bugüne kaldı

2 İmza bugüne kaldı

Samsunsporda Camara şoku

3 Samsunspor'da Camara şoku

Samsunda FETÖ operasyonu 17 kişi adliyede

4 Samsun'da FETÖ operasyonu: 17 kişi adliyede

Samsun Kuaförler Odası Başkanı Kiraz Yanlış yaptılar

5 Samsun Kuaförler Odası Başkanı Kiraz: 'Yanlış yaptılar'

Samsunda korkunç kaza

6 Samsun'da korkunç kaza

 CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz Kılıça ayıp ettiler

7 CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Kılıç'a ayıp ettiler'

Samsunda trafik kazası Emniyet kemeri hayat kurtardı

8 Samsun'da trafik kazası! Emniyet kemeri hayat kurtardı

Samsunda hero yazılı tişörte gözaltı

9 Samsun'da 'hero' yazılı tişörte gözaltı

Samsunsporda golcüler iş başında

10 Samsunspor'da golcüler iş başında


SIRADAKİ HABER