HaberlerOrhan Kırcalı: Amaçları devletimizi yok etmek

Orhan Kırcalı: Amaçları devletimizi yok etmek

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı ' Terör örgütleri emperyalizmin maşası ortak bir yapıdır. Amaçları ülkemizin geleceğini karartmak devletimizi yok etmektir' dedi.

Orhan Kırcalı: Amaçları devletimizi yok etmek

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Gaziantep Şahinbey’de yapılan canlı bomba saldırısını nefretle kınadığını açıkladı. Kırcalı "Biz FETÖ yanında, PKK, DAEŞ, DHKP-C gibi, terör örgütleriyle aynı anda mücadele ediyoruz. Dün de söyledik bugünde söylüyoruz PKK, FETÖ, DAİŞ, DHKP/C, terör örgütleri ittifak halinde ülkemize ve milletimize saldırıyor. Amaçları devletimizi ve milletimizi bölmektir. Bu bir ortak yapıdır. Bu örgütler emperyalizmin maşasıdır. Emperyalizmin emrindedirler. Türkiye FTÖ/PDY ile mücadele ederken, diğer yandan ittifak yapmış milletimizin düşmanı tüm terör örgütleri de saldırılarına devam etmektedir. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100.yılı olan 2023 yılına 7 kala bu saldırılar tesadüf değildir. Bize düşen 'ya istiklal ya ölüm demektir.' Böyle diyoruz ve bu yolda korkusuzca ilerleyeceğiz. İstikbal ve İstiklalimizi hiçbir güce teslim etmeyeceğiz. Bu ortak yapının bir parçası Gaziantep ilimizin Şahinbey ilçesinde yüzünü bir kez daha göstermiştir. Bir düğün yerine bomba atacak kadar insanlığa düşman olan bu alçak yapı düğün yerini matem yerine çevirerek kendini göstermiştir. Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa, vatandaşlara sabır ve metanet diliyorum. Gün birlik ve beraberlik günüdür ve biz 79 milyon vatandaşımızla birlikte yediden yetmişe terörün tam karşısındayız. Acımız büyüktür ama herkes emin olsun ki, birlik ve beraberliğimiz iç ve dış bütün bu şeytani saldırıları bozacaktır" diye konuştu.

ÇARE BİRLİK VE BERABERLİK

Milletvekili Kırcalı açıklamasını şöyle sürdürdü: Emperyalizmin maşası devletimizin ve milletimizin düşmanı bu ortak yapıya karşı çare milletimizdir, Birlik ve beraberliğimizdir. Milletimiz, bağımsızlığını, demokrasiyi ve istikbalini dünyanın en modern silahlarıyla üzerlerine gelen 15 Temmuz FETÖ/PDY darbecilerine teslim etmemiştir. Bölücü terör ve her türlü teröre karşıda teslim etmeyecektir. Bizim milletimiz Allah’tan başka hiçbir gücün karşısında asla eğilmez. Milletimiz eğilmezliğini ve yenilmezliğini 15 Temmuz ve sonrasında tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Milletimiz şuurludur. Milletimiz, PKK, FETÖ, DAİŞ, DHKP/C tüm bu hain örgütlerin Türkiye'nin geleceğini karartmaya çalıştıklarını ve bunların akıl hocalarının olduğunu biliyor. 15 Temmuz'da bir kez daha gördük ki hiçbir güç bu asil milleti yenemez. Her türlü terörle kararlı bir şekilde mücadelemiz devam edecektir. "

 

SIRADAKİ HABER
}