Samsun'daki İHL'nin adı Ömer Halisdemir oldu!

Canik Galip Öztürk Anadolu İmam-Hatip Lisesi'nin adı 'Şehit Ömer Halisdemir' olarak değiştirildi. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 'Hainleri ihbar edin, korkmayın' dedi

Samsun'daki İHL'nin adı Ömer Halisdemir oldu!

15 Temmuz'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ/PDY) darbe girişimi sırasında darbe yanlısı hain generalin ve bir grup askerin Ankara'daki Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı basarak ele geçirmek istemesi üzerine, saniyeler sonra öleceğini bile bile cuntacı komutanı alnından vurmasının ardından 30 kurşunla vurularak şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in adı, işadamı Galip Öztürk ve Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in fikir birliği ile Canik Şehit Ömer Halisdemir olarak değiştirildi.

İsim değişikliği nedeniyle Anadolu İmam-Hatip Lisesi önünde düzenlenen törende konuşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, okulun adının, yeni Ömer Halisdemir'ler yetişmesini sağlamak ve Kahraman Başçavuş'un adını yaşatmak amacıyla "Şehit Ömer Halisdemir" olarak değiştirildiğini söyledi.

'FETÖ İLE MÜCADELEMİZ SÜRECEK'

Şehit Ömer Halisdemir'in 15 Temmuz darbe gecesinde vatanı, milleti ve bayrağı için saniyeler sonra öleceğini bile bile büyük bir kahramanlık örneği gösterdiğini belirten Başkan Osman Genç, "Ömer Halisdemir ile 240 şehidimizin Bedir Savaşı'nda, Çanakkale Savaşı'nda vatanı uğruna ölüme giden şehitlerden farkı yoktur. Onlar ebedi olarak kalbimizde yaşayacak ve şehitlerimizi asla unutturmayacağız. Ancak bu şehirde tek bir FETÖ/PDY terör örgütü mensubu kalmayıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Aksi takdirde şehitlerimize ve vatanımıza karşı görevimizi yerine getirmemiş sayılırız" dedi.

'HAİNLERİ İHBAR EDİN, KORKMAYIN'

Hainler temizlenene kadar şehrin normalleşmesine müsaade etmeyeceklerini dile getiren Başkan  Genç, "Bu hain örgüt şehrimizde siyaset, bürokrasi ve ticaret ayağından temizlenene kadar bu şehir normalleşemez. Sayın Cumhurbaşkanımız halkımızdan kim olursa olsun, aynı apartmanda da otursa hainlerin ihbar edilmesini istedi. bu hainleri bu şehirden hep birlikte temizleyeceğiz ve sayın Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin mücadelesine destek vereceğiz.  Hiç kimsenin endişesi olmasın. Hainleri ihbar edenleri ve hainlerle mücadele edenleri susturmaya çalışanlar karşısında bizi ve bu aziz milleti bulacaktır. Hainler mutlaka ihbar edilmeli. Bu bir vatan görevidir" diye konuştu.

TEŞEKKÜR ETTİ

Genç, okula şehit Başçavuşun adını vermelerindeki amacın yeni Ömer Halisdemir'ler yetişmesini sağlamak olduğunu ifade ederek, isim değişikliği için işadamı Galip Öztürk'e teşekkür etti.

Metro Holding Başkan Vekili Haluk Tan da, işadamı Galip Öztürk'ün anlamlı bir davranışa daha imza attığına vurgu yaparak, Öztürk'ün yeni Ömer Halisdemir'ler yetişmesi için böyle bir isim değişikliğini istediğini söyledi.

Törene, Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in yanısıra Metro Holding Başkan Vekili Haluk Tan, Başkan Yardımcıları Alican Usta, Seit İleri, Hamza Abdurrahmanoğlu, AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, AK Parti Canik İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Korucu, Canik Kızılay Şube Başkanı Hatice Örs, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Haşim Baki ve vatandaşlar katıldı.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporun hazırlık maçı iptal oldu Şok istifa

1 Samsunspor'un hazırlık maçı iptal oldu... Şok istifa!

Samsunspor Başkan Yardımcısı Araboğlu İddialar asılsız Parayla alakası yok

2 Samsunspor Başkan Yardımcısı Araboğlu: 'İddialar asılsız... Parayla alakası yok'

Samsunun o ilçesi göçle canlanacak

3 Samsun'un o ilçesi göçle canlanacak!

Billy attı Samsun kazandı

4 Billy attı Samsun kazandı

Karar Özalanda

5 Karar Özalan'da

Samsunspor unutmadı

6 Samsunspor unutmadı

Sinopta feci kaza  Ölü ve yaralılar var

7 Sinop'ta feci kaza ! Ölü ve yaralılar var

Kılıçdaroğlundan Kalkavan ailesine taziye

8 Kılıçdaroğlu'ndan Kalkavan ailesine taziye

Deaflympicste günün müsabakaları

9 Deaflympics'te günün müsabakaları

Samsunda torbacı operasyonu

10 Samsun'da torbacı operasyonu!


SIRADAKİ HABER