HaberlerJosue Galatasray'da

Josue Galatasray'da

Galatasaray, Porto'da forma giyen Joseu'yi bir senelik kiraladı.

Josue Galatasray'da

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde imza töreninde konuşan Galatasaray Sportif AŞ Yöneticisi Levent Nazifoğlu, futbolcunun Galatasaray'a gelmek için uzun zamandır bir Galatasaraylı gibi gayret gösterdiğini belirterek, 'Bu çabalarından dolayı kendisine teşekkür ederim. Josue'de satın alma opsiyon yok. Kulübü 5 milyon Euro gibi bir bedel biçti. Biz de yok dedik. Porto da Josue'yi kaybetmek istemiyor' dedi.
'Diarra konusunda henüz bir haber yok'
Basın mensuplarının 'Diarra konusunda bir gelişme var mı' sorusuna Nazifoğlu, Diarra konusunda henüz bir haber olmadığı cevabını verdi.
'Caner Erkin için şu an da bir şey yok'
Inter'de forma giyen Caner Erkin'in kulüpte sorun yaşaması ve Galatasaray ile adının anılması ile ilgili olarak ise Nazifoğlu, 'Caner Erkin için şu anda bir şey yok. Takımın kimyasını bozar' dedi.
'Kadro dışı kalan oyuncular artık zorlamıyorlar ama nereden teklif gelse hayır diyorlar'

'Kadro dışı kalan futbolcular hala takımı zorluyor mu' sorusuna ise Nazifoğlu, 'Kadro dışı kalan oyuncular artık zorlamıyorlar ama nereden teklif gelse hayır diyorlar. Burada Olcan'ı ayrı tutuyorum. Çünkü gayret gösteriyor. Umut'a İsviçre'den teklif geldi onu da kabul etmedi' şeklinde cevap verdi.
'Bir maçlık bir performansla transfer kararı veremeyiz'
Kardemir Karabükspor maçında takım olunamadığı yönündeki soru üzerine Nazifoğlu, 'Geldiğimizde nerelerde problem olduğunu tespit ettik. Bir maçlık bir performanslı transfer kararı veremeyiz. Yaptığımız transferlerde çok iyi durumda. Serdar çok iyi durumda. Cavanda bir hafta sonra bize katılacak' dedi.

'Maddi sıkıntımız var ama forvet ihtiyacımız da var'
'Basın mensuplarının golcü transferi düşünüyor musunuz' sorusuna ise Nazifoğlu, 'Golcü transferi Polodski'nin sakat olmasından dolayı dün forveti ikilemimiz gerekti yapamadık. Ama Eren tek başına kaldı. Maddi sıkıntımız var ama forvet ihtiyacımız da var. Yarın öbür gün başkanla bir toplantı yapacağız' şeklinde cevap verdi.
Selçuk İnan ve Snejder'in performansını da değerlendiren Nazifoğlu, 'Selçuk ve diğer arkadaşlarla hep zaman görüşüyorum. Selçuk Beşiktaş karşısında çok iyilerdendi. Dün sadece Selçuk değil diğer arkadaşlarımız da kötüydü. Sneijder'a çok baskı yapıyorlar iki üç kişi ile yapıyorlar. Bizim şuan ona baskı yaparken diğer oyuncuların yapacağı yaratıcılık lazım' açıklamasını yaptı.
Josue: 'Kariyerimin en mutlu anını yaşıyorum'
Sarı-kırmızılı futbolcu Josue, Galatasaray'a geldiğinden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, 'Kariyerimin en mutlu anını yaşıyorum. Türkiye'de çok teklif aldım ama Galatasaray'ın teklifinden sonra hiçbir teklifi düşünmedim. Yönetimin bu yönde beni almak için sarf ettiği gayretlerden dolayı da teşekkür ediyorum' dedi.
'Galatasaray çok tanınan bir kulüp'
Galatasaray'ın büyük bir camia olduğunu belirten Portekizli futbolcu, 'Avrupa'da, dünyada çok tanınan bir kulüp. Birçok oyuncunun rüyasını süslüyor. Ben o yüzden seçtim. Ve kulübün bana hissettiği ilgi önemliydi. Bu hissiyatı gördüğüm için burayı tercih ettim. Futbolcu her zaman şampiyon olacak bir takımda oynamak ister. Ben de sadece şampiyonluk kovalayan Galatasaray'a geldim' diye konuştu.
'Sneijder, Selçuk ve diğer oyuncularla gireceğim rekabetten futbolum güçlü çıkacak'
Basın mensuplarının forma rekabeti hakkındaki sorusuna ise Josue, 'Wesley Sneijder, Selçuk ve diğer oyuncularla gireceğim rekabetten futbolum güçlü çıkacak. Onlardan öğreneceklerim de var. Ve Galatasaray için en iyisini yapacağım' şeklinde cevap verdi.
'Bruma ve Alex Telles ile konuştum'
'Basın mensuplarının Galatasaray'a gelmeden önce kimle görüştün' sorusuna ise Joseu, 'Buraya gelmeden önce konuştuğum isimler oldu. Zaten Galatasaray'ın büyük olduğunu biliyorum. Bruma ve Alex Telles'le Porto'da konuştum. Düşüncelerimle paralel söylemler dile getirdiler. Aileme de ayrıca çok teşekkür ederim. Ailem hep yanımdaydı ve destek verdi. Eşim buraya gelmemde büyük destek verdi. İnanılmaz mutluyum. Hayalini kurduğum bir kulüpteyim. Buradan söz veriyorum. En iyisini vereceğim' dedi.
İmza törenin ardından Joseu ailesi ile Galatasaray forması ile basın mensuplarına poz verdi.

SIRADAKİ HABER
}