HaberlerCHP Samsun Vali'den açıklama bekliyor

CHP Samsun Vali'den açıklama bekliyor

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Mithatpaşa Anadolu Lisesi'nin taşınması ve mevcut binanın imam hatip ortaokuluna dönüştürüleceği iddialarıyla ilgili Vali İbrahim Şahin'den açıklama beklediklerini söyledi

CHP Samsun Vali'den açıklama bekliyor

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Samsun'un en köklü okullarından biri olan Mithatpaşa Anadolu Lisesi'ni, imam hatip yapmak ve mevcut okulu da kapatılan Feza Berk okuluna taşımak yönünde bir karar alındığını öğrendiklerini, bunun da kendilerinde AK Parti'nin bir tahrip politikasının daha uygulamaya konulduğu endişesini uyandırdığını söyledi.

GERÇEK OLMADIĞINI UMUYORUZ
Akcagöz açıklamasında şunları söyledi: "Konudan, velilerin ve ögrencilerin bilgisi yoktur. Samsun kamuoyu, bu hususta bilgilendirilmemiştir ve adeta yangından mal kaçırma davranışı sergilenmektedir. Mithatpaşa Lisesi, köklü tarihiyle Samsun'un simgelerinden biri haline gelmiştir. Okul taşımak, anıların katlidir. Bu okul günümüze kadar, binlerce mezun vermiştir. Ayrıca, Anadolu liselerinin İmam Hatipleştirilmesi, açıkça bir dayatmadır ve yaşadığımız onlarca örnek, bu siyasi tasarrufun, eğitim sisteminin temeline dinamit koymak olduğunu bize açıkça göstermiştir. Böyle bir haberin gerçek olmadığını umuyoruz. Sayın Samsun Valisi İbrahim Şahin'den, bu konuda bir açıklama yapmasını bekliyoruz. Şayet böyle bir durum var ise, sayıları binlerle ifade edilen Mithat Paşa Lisesi mezunları ve duyarlı Samsun halkı bu konuya sessiz kalmayacaktır. Bunu herkes böyle bilmelidir."

SIRADAKİ HABER
}