HaberlerIvanov Samsun'dan gitti

Ivanov Samsun'dan gitti

Samsunspor'da daha önce prensip anlaşmasına varılan ve Samsun'a davet edilen Bulgar oyuncu Galin Ivanov, Samsun'u terketti.

Ivanov Samsun'dan gitti

Samsunspor'da daha önce prensip anlaşmasına varılan ve Samsun'a davet edilen Bulgar oyuncu Galin Ivanov, Samsun'u terketti. Ivanov, kendisine ait sosyal medya hesabında Kırmızılı-Beyazlı yönetime de tepki göstererek UEFA'ya başvurup hakkını arayacağını yazdı

Samsunspor'da transferi yılan hikayesine dönen Galin Ivanov olayında son nokta koyuldu. Daha önce prensip anlaşmasına varılarak Samsun'a davet edilen Bulgar oyuncu Ivanov, ülkesine geri döndü. Sağlık kontrolünden geçmesine rağmen bir türlü imza atamayan Ivanov kendi sosyal medya hesabından ayrılıkla ilgili sert açıklamalar yaptı. Ivanov'un instagram hesabında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Ben profesyonel Bulgaristan milli takım futbolcusu Galin Stefanov İvanov olarak Samsunspor taraftarına Samsun şehrine basın açıklamamdır. Oynadığım 1.5 sene boyunca 2. yılın tamamının transfer ücretininden hiç birşey almadan bekledim. Sonra kulüpten gelen yapılandırma teklifini alacaklarımdan bir kısmını bırakarak yeni sezondada %30 indirime giderek bütün şartları kabul ettik ve anlaşma için 2 kere Bulgaristan’dan geldim. Ne federasyona nede FİFA’ya kulübü şikayet ettim. Yapılandırma yapılan paranın sadece yüzde 30’ luk kısmı yatırıldı geri kalan vaatler medical test, menejer gibi sorunlar üretilerek ertelendi. 6 gündür bu şehirde otelde beklemem zaten oynamak istemem bişeyleri kabul edip beklemememdir. Samsunspor Başkanı Erkut Tutu menajerimi birçok kez arayarak Samsun’a davet etmiştir. 1.5 senedir verilen ve herzaman ki tutulmayan vaatler gibi bu imza olayı da menajerim veya ben bahane edilerek gerçekleşmemiştir. Ayrıca alacaklarım için UEFA’ya başvuracağım. Bu şehirden ayrılırken buradan Samsunspor taraftarına Samsun şehrine teşekkür ediyorum"  

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren, "Ivanov ile yaptığımız son görüşmelerde olumlu neticeler alamadık. Bizim için öncelikle kulübün menfaatleri ön planda gelir. Ivanov görüşmesinde şartlarda anlaşamadık. Gönül isterdi ki bu transfer gerçekleşsin ama malesef olmadı" dedi.

SIRADAKİ HABER
}