HaberlerEğitim-İş Samsun: Tamamen siyasi bir karar

Eğitim-İş Samsun: Tamamen siyasi bir karar

Eğitim-İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, Mithatpaşa Anadolu Lisesi'nin taşınmasının tamamen siyasal bir karar olduğunu ifade ederek, ''Burada amaç birilerinin siyaset anlamında halka şirin görünmek için 'Din eğitimi veriyoruz' mesajını vermek. Dini eğitimle ilgili veliler yanıltılıyor'' dedi

Eğitim-İş Samsun: Tamamen siyasi bir karar

Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, Mithatpaşa Anadolu Lisesi'nin taşınma kararından bir an önce vazgeçilmesi gerektiğini söyledi. Kara, ''Dini eğitimle ilgili veliler yanıltılıyor'' ifadesini kullandı.

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: Karar ideolojik

Samsun'da imam hatip okuluna ihtiyaç var

VELİLER YANILTILIYOR
Mithatpaşa Anadolu Lisesi'nin bulunduğu bölgede bir imam hatip okuluna ihtiyaç olmadığını kaydeden Kara, ''Gazi Osman Paşa İmam Hatip bölgesinde de ihtiyaç yoktu, zaten oraya da öğrenciler taşımalı eğitimle getiriliyor. Mithat Paşa da oradan taşındıktan sonra, orada yer alacak imam hatip okuluna da öğrenciler taşımalı olarak gelecek. İhtiyaç olan bölgelere imam hatip yapılmalı. Dini eğitimle ilgili veliler yanıltılıyor. Okullarda 6 saat ve istenilirse daha fazla din eğitimi alınabiliyor. Burada amaç sadece birilerinin siyaset anlamında halka şirin görünmek için 'Din eğitimi veriyoruz' mesajını vermek. Böyle giderse her okul İmam Hatip okuluna dönüşecek. Böyle bir örnek dünyada yok. Tamamen siyasi bir karar, bunun Samsunlular tarafından bilinmesi gerekiyor. Mithatpaşa Lisesi tarihi bir okul, 1967'den bu yana birikmiş çok büyük bir kültüre sahip. Liseye yeni gelen müdür de bu konuda acemice ve aceleci davranarak taşınma işlemleri başlattı. Oysa okul aile birliğine ve velilere sorulmalıydı. O okulda çalışanların da hak kayıpları ve öğrencilerin mağduriyeti söz konusu. Sendika olarak okulun taşınmasına karşıyız ve konunun takibinde olacağız. Konunun sorumluların da bir an önce kararlarından vazgeçmelerini talep ediyoruz'' diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}