Haberler“Kulübün içinde ve şehirde acayip şeyler oldu”

“Kulübün içinde ve şehirde acayip şeyler oldu”

Trabzonspor'un eski İdari Menajeri Süleyman Hurma, kulüpten neden ayrıldığı ve kulüpte yaşananlar hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu

“Kulübün içinde ve şehirde acayip şeyler oldu”

Trabzonspor’un eski İdari Menajeri Süleyman Hurma, Tivibu Spor’da yayınlanan Orta Nokta programının konuğu oldu ve ilginç açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor'dan  ayrılırken bu konuda konuşmamayı tercih ettiğini belirten Hurma “Lige başladığımızda oynadığımız futbolla şampiyonluğun favorisi konumundaydık. Trabzonspor’un devre arasında bir sol kanat ve bir sol bek transfer ettiğinde şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olacağını umut ediyorduk. Ancak sonrasında kulübün içinde ve şehirde acayip şeyler oldu. Bunlar bir takımın veya bir kişinin göğüsleyebileceği şeyler değildi” diye konuştu.

ERSUN YANAL NEDEN AYRILDI?

Sezon başında teknik direktör Ersun Yanal’ın Trabzonspor’un başından ayrılmasının nedenleriyle ilgili olarak Hurma “Benim de orada olmamda Ersun Hoca’nın desteği ve katkısı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Ersun Yanal’ın istediği transferlerin yönetim tarafından yapılabilecek gibi görünmediğini belirten Hurma, Yanal’ın bu transferlerin yapılmaması durumunda başarılı olamayacağını ve bu sebepten ayrılma kararı aldığını ifade etti.

Hurma “Ersun Yanal’ın bana verdiği raporda ne yazıyorsa hepsi doğru çıktı. Hem takım kalitesi hem de takım içindeki insan kalitesi olarak hepsi ortaya çıktı” dedi.

“BEŞİKTAŞ'I İYİ BULUYORUM”

Süleyman Hurma programda Süper Lig’deki şampiyonluk yarışı için, “Her takımda aksayan yerler vardır. İçsel bir sorun yaşamazsa bu sezonun en önemli şampiyonluk adaylarından biri Beşiktaş’tır. Beşiktaş’ı iyi buluyorum. İzlerken de keyif alıyorum.” ifadesini kullandı. Siyah beyazlı kulübün kaleci arayışını değerlendiren Hurma “Sezon sonuna kadar ortalama bir kaleci bile Beşiktaş’ın işini görür” yorumunda bulundu.

Arsenal’in Beşiktaş’ın milli futbolcusu Oğuzhan Özyakup’u transfer etmek istediği yönünde haberlere de değinen Hurma, “Oğuzhan paraya çevrilebilecek bir futbolcu. İlla ki satılması gündeme gelse, ben olsam 5 milyon Euro’ya satmanın bir yolunu bulurdum” dedi. Arsenal’in 9 milyon Pound önerdiği yönünde haberlerin çıktığının hatırlatılması üzerine Hurma “O zaman hemen versinler” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}