Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun Mithatpaşalılar  okulunu istiyor

Samsun Valiliği'nce taşınması kararlaştırılan Mithatpaşa Anadolu Lisesi'ne yönelik öğrencilerin ve velilerin itirazları sürüyor. Öğrenciler şehrin işlek caddelerinde ve okul önünde açılan stantta okulun geri taşınması için imza toplamaya devam ediyor

Samsun Mithatpaşalılar  okulunu istiyor

Samsun'un İlkadım İlçesi'nde bulunan Mithatpaşa Anadolu Lisesi'nin taşınması kararına öğrencilerin ve velilerin itirazları devam ediyor. Mezunlar ve öğrenciler şehrin işlek yerlerinde okulun geri taşınması için imza kampanyaları başlattı.

 

Sivil toplum kuruluşları ve sendikaların da katıldığı bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Mezun öğrenci Hatice Canay Afacan ''İnatla ve hırsla yaptığınız hatadan dönmüyorsunuz. Haklı mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz'' dedi

BÜYÜK BİR HATA
Mithatpaşa Anadolu Lisesi'nin kültürel bir miras olduğunu ifade eden Afacan, ''Bu şehrin mirasını acele bir kararla harcamak ve bu şehrin tarihini yok etmek büyük bir hata. Bu süreçte maalesef velilerimizi yeterince yanımızda göremiyoruz. Bunun sebebi şüphesiz velilerin durumdan haberdar olmaması. Bunda da suçlu okul aile birliğimiz. Yetkilere bugüne kadar birçok soru sorduk ama hiçbirisinin cevabını alamadık. O yüzden size standımıza gelen insanların sorduğu soruyu soracağız. 'Neden okulun yerine okul yapıyorsunuz?' Okulumuzda kırık bir tahtanın tamir edilmesi için bir ay bekleyen bizler iki gün içerisinde yerleştirilen yeni tabelanın karşısında şaşkınız. İnatla ve hırsla yaptığınız hatadan dönmüyorsunuz. Haklı mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Siyasetten, ideolojiden uzak mücadelemizi kirletmenize izin vermeyeceğiz'' diye konuştu.

ÇOCUĞUMU OKUTAMAYACAĞIM
Okulun taşınmasına karşı olduğunu söyelen Veli Veysel Güvercin ise, ''Çocuğum bu okulda 3. sınıfta okuyor. Evimiz zaten uzakta gelirken iki vesaitle geliyordu, yeni okula dört vesaitle gidebilecek. Şaşırdık kaldık ne yapacağımızı bilmiyoruz. Emekliyim ve bu yükün altından kalkamam. Çocuğumu okutmamayı düşünüyorum'' dedi.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Yolcu otobüsleri çarpıştı 40 yaralı

1 Yolcu otobüsleri çarpıştı: 40 yaralı

Özköylü Samsuna çağrıldı

2 Özköylü Samsun'a çağrıldı

TUTU VE EKİBİ DEVAM EDİYOR

3 TUTU VE EKİBİ DEVAM EDİYOR

Katliam gibi kaza 8 ölü, 32 yaralı

4 Katliam gibi kaza: 8 ölü, 32 yaralı

Yürek burkan yaşam mücadelesi

5 Yürek burkan yaşam mücadelesi

Samsun Haber Şehidin eşi ve çocukları aynı uçakla geldi

6 Samsun Haber: Şehidin eşi ve çocukları aynı uçakla geldi

Nasıl bir nefis bu

7 Nasıl bir nefis bu?..

Otomobil ile kamyonet çarpıştı 2 yaralı

8 Otomobil ile kamyonet çarpıştı: 2 yaralı

Dal kavgasında kan aktı

9 Dal kavgası'nda kan aktı

Kritik toplantı İPTAL

10 Kritik toplantı İPTAL


SIRADAKİ HABER