Samsun Mithatpaşalılar  okulunu istiyor

Samsun Valiliği'nce taşınması kararlaştırılan Mithatpaşa Anadolu Lisesi'ne yönelik öğrencilerin ve velilerin itirazları sürüyor. Öğrenciler şehrin işlek caddelerinde ve okul önünde açılan stantta okulun geri taşınması için imza toplamaya devam ediyor

Samsun Mithatpaşalılar  okulunu istiyor

Samsun'un İlkadım İlçesi'nde bulunan Mithatpaşa Anadolu Lisesi'nin taşınması kararına öğrencilerin ve velilerin itirazları devam ediyor. Mezunlar ve öğrenciler şehrin işlek yerlerinde okulun geri taşınması için imza kampanyaları başlattı.

 

Sivil toplum kuruluşları ve sendikaların da katıldığı bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Mezun öğrenci Hatice Canay Afacan ''İnatla ve hırsla yaptığınız hatadan dönmüyorsunuz. Haklı mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz'' dedi

BÜYÜK BİR HATA
Mithatpaşa Anadolu Lisesi'nin kültürel bir miras olduğunu ifade eden Afacan, ''Bu şehrin mirasını acele bir kararla harcamak ve bu şehrin tarihini yok etmek büyük bir hata. Bu süreçte maalesef velilerimizi yeterince yanımızda göremiyoruz. Bunun sebebi şüphesiz velilerin durumdan haberdar olmaması. Bunda da suçlu okul aile birliğimiz. Yetkilere bugüne kadar birçok soru sorduk ama hiçbirisinin cevabını alamadık. O yüzden size standımıza gelen insanların sorduğu soruyu soracağız. 'Neden okulun yerine okul yapıyorsunuz?' Okulumuzda kırık bir tahtanın tamir edilmesi için bir ay bekleyen bizler iki gün içerisinde yerleştirilen yeni tabelanın karşısında şaşkınız. İnatla ve hırsla yaptığınız hatadan dönmüyorsunuz. Haklı mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Siyasetten, ideolojiden uzak mücadelemizi kirletmenize izin vermeyeceğiz'' diye konuştu.

ÇOCUĞUMU OKUTAMAYACAĞIM
Okulun taşınmasına karşı olduğunu söyelen Veli Veysel Güvercin ise, ''Çocuğum bu okulda 3. sınıfta okuyor. Evimiz zaten uzakta gelirken iki vesaitle geliyordu, yeni okula dört vesaitle gidebilecek. Şaşırdık kaldık ne yapacağımızı bilmiyoruz. Emekliyim ve bu yükün altından kalkamam. Çocuğumu okutmamayı düşünüyorum'' dedi.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

1 Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

Adana'da ahır yangını

2 Adana'da ahır yangını

Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

3 Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

4 Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

5 Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

(ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

6 (ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

7 Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

Kırıkkale'de öğrenci apartında yangın

8 Kırıkkale'de öğrenci apartında yangın

Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

9 Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

Denizli'de trafik kazası: 3 ölü, 9 yaralı

10 Denizli'de trafik kazası: 3 ölü, 9 yaralı


SIRADAKİ HABER