HaberlerŞili'den Erdoğan'a Maç Daveti

Şili'den Erdoğan'a Maç Daveti

Büyükelçiler Konferansına katılmak üzere Türkiye'ye gelen Şili Dışişleri Bakanı Heraldo Munoz, Erdoğan'a maç yapmayı teklif edeceğini söyledi.

Şili'den Erdoğan'a Maç Daveti

8'inci Büyükelçiler Konferansına katılmak üzere Türkiye'ye bulunan Şili Dışişleri Bakanı Heraldo Munoz, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da futbolla çok ilgilendiğini öğrendim. Onu ilk gördüğümde bu ortak tutkumuzu dile getireceğim ve kendisini maç yapmaya davet edeceğim" dedi.

Heraldo Munoz,  karşılıklı yatırımlar, ticaret ve futbol gibi alanların ilişkilerin daha da güçlenebilmesi için köprü olacağına olan inandığını dile getirerek, "Mesela, şu anda Türkiye'de top koşturan Şilili futbolcular var ve ben bu nedenle Türk futbol takımlarını biliyorum" diyen Munoz, bunun ilişkileri güçlendireceğini ve iki halkın birbirini daha yakından tanımalarına vesile olacağını söyledi.

Eskiden kendisinin de futbolcu olduğunu ifade eden Munoz, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da futbolla çok ilgilendiğini öğrendim. Onu ilk gördüğümde bu ortak tutkumuzu dile getireceğim ve kendisini maç yapmaya davet edeceğim" dedi.

AA

SIRADAKİ HABER
}