HaberlerYerde bulunan nişan yüzüğü 1 ay sonra sahibine ulaştı

Yerde bulunan nişan yüzüğü 1 ay sonra sahibine ulaştı

Mersin'in Tarsus İlçe Belediyesi'nde çalışan Rıfat Çınar, yerde bulduğu nişan yüzüğünü sahibine ulaştırdı.

Yerde bulunan nişan yüzüğü 1 ay sonra sahibine ulaştı

Mersin’in Tarsus İlçe Belediyesi'nde çalışan Rıfat Çınar, yerde bulduğu nişan yüzüğünü sahibine ulaştırdı.

Tarsus Belediyesi Atölye Müdürlüğü bünyesinde çalışan Rıfat Çınar, Anıt Mahallesi'nde bulunan Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesi yakınlarında yerde 1 adet altın nişan yüzüğü buldu. Çınar, yöneticisi olduğu Tarsus Medeniyetler Beşiği adlı facebook adlı sosyal medya hesabından bir adet yüzük bulduğunu, sahibinin kendilerine ulaşılmasını istedi.

Facebook’ta “Bu yüzüğü Anıt Mahallesi Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesi çevresinde bulduk. Göründüğü gibi alyans bir erkek yüzüğü. Sahibini 1 aydır arıyoruz. Manevi değeri büyük olabilir düşüncesiyle yüzüğü muhafaza etmeye devam ediyoruz. Sahibi her kimse lütfen sayfamıza ulaşsın. (Yüzüğün içindeki şifreyi doğru bilmesi şartıyla sahibine vereceğiz.)” yazısı yazıldı.

Bir süre sonra site yöneticilerine ulaşan Abdulkadir Pan, yüzüğün kendisine ait olduğunu söyledi.

Bugün bir araya gelen taraflardan Abdulkadir Pan (32), yüzükte ‘Türkan 24.01.2016’ yazılı olduğunu ifade etmesi üzerine, belediye personeli Rıfat Çınar, yüzüğü teslim etti.

Rıfat Çınar, “Yaklaşık 1 ay önce yüzüğü bulduk. Maddiyatından ziyade maneviyatının yüksek olacağını düşünerek, yayın yaptık. Yüzüğün sahibi dün itibariyle sayfamızda bize ulaştılar. Yüzüğün kendilerine ait olduğunu söyleyen Abdulkadir beye yüzüğün içinde ne yazdığını sorduk. Bire bir cevap alınca bugün sahibine teslim ettik. Huzurluyum” dedi.

Beyaz eşya tamircisi çalışan Abdulkadir Pan yüzüğü bulanlara teşekkür ederek, “Tarsus Belediye Başkanımız Sayın Şevket Can’a teşekkür ediyorum. Böylesi güzel bir personele sahip olduğu için. Yüzüğün geleceğinden hiç umudum yoktu. Şaşkınım bu devirde böyle insanların olduğunu bilmek gerçekten çok güzel. Rıfat Çınar’a ve bütün sayfa yöneticilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Abdulkadir Pan, yüzüğü nişanlısı Türkan Ayhan ile birlikte almaya geldi.

SIRADAKİ HABER
}