Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Fatsa'daki selzedelere 950 bin TL ödenek

AK Parti Fatsa İlçe Başkanı Abdullah Uçar, Ramazan Bayramı'nda yaşanan sel felaketinden zarar gören vatandaşlara ödenmesi için Fatsa Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın(SYDV) hesabına 950 bin TL ödenek yattığını söyledi.

Fatsa'daki selzedelere 950 bin TL ödenek

Abdullah Uçar konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Fatsamız için çalışmalarımızı tüm hızımızla sürdürüyoruz. Ramazan Bayramı’nın birinci gününde etkili olan sağanak yağış ve sel sonrası büyük zarar gören vatandaşlarımıza Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız tarafından zararlarını karşılamak için ödenek geldi. Bu ödenek için taleplerde bulunmuştuk. Ankara’da gerçekleştirdiğimiz ziyaretler sonrası mağdur vatandaşlarımıza ödenek çıktı. 950 bin TL Fatsa Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın hesabına yatırıldı. Sel ve afetten zarar gören vatandaşlarımıza gerekli ödemeler yapılacak. Kaymakamlığımızın yetkilileri hasar tespit çalışmasında yapmış oldukları sonuçlara göre vatandaşlarımıza yardım dağılımlarını yapacaktır. Özellikle bu yardım mahallerimizde, şehir içinde zarar gören evler ve tarım arazileri için gerçekleşecek. Bizlere bu yardımın gönderilmesinde Başbakan Yardımcımız ve AK Parti Ordu Milletvekilimiz Numan Kurtulmuş’a, milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Özel Sanayi Sitesi için ayrı bir çalışma

AK Parti Fatsa İlçe Başkanı Abdullah Uçar şu bilgileri verdi: “Selden zarar gören Özel Sanayi Sitesi esnaflarımıza gelen bu paradan yardım yapılmayacak. Onlar için ayrı bir çalışma yapıyoruz. Onların da zararlarının karşılanması için elimizden geleni yapacağız. Kimseyi bu anlamda mağdur bırakmayacağız.”

Fatsa’ya yeni İŞKUR binası

Fatsa’ya kendine yakışır bir İŞKUR binasının yapılacağının müjdesini veren başkan Uçar, “1 yıl önce Fatsa Şubesi İŞKUR’un Fatsa Kaymakamlığı alt katında hizmet vermeye başlamıştı. Kendisi için yeterli olmayan bir yerde hizmet veren İŞKUR için artık yeni bir yer tahsis edildi ve yakın zamanda Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde bulunan SGK’nın yan tarafında ki arsa’da İŞKUR binası yapılacak. 2007 yılı yatırım programında İŞKUR Fatsa Şubesi yapılacak. Fatsa ve bölgemize hayırlı olsun. Bu anlamda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Bakan Kılıç Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsunda

1 Bakan Kılıç: 'Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsun'da'

Dostluk maçı ertelendi

2 Dostluk maçı ertelendi

Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesine müjde

3 Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesi'ne müjde

Samsunda tır devrilme tehlikesi geçirdi, keresteler yola saçıldı

4 Samsun'da tır devrilme tehlikesi geçirdi, keresteler yola saçıldı

Mesaiye devam

5 Mesaiye devam

Arkadaşını bıçaklayarak öldüren şahıs tutuklandı

6 Arkadaşını bıçaklayarak öldüren şahıs tutuklandı

Nerede hareket

7 Nerede hareket...

Şehzadelerden anlamlı kampanya

8 Şehzadeler'den anlamlı kampanya

Gücümüzü Bakan Kılıçtan alıyoruz

9 Gücümüzü Bakan Kılıç'tan alıyoruz

Samsunsporlu futbolcular ile taraftarlar arasında gerginlik

10 Samsunsporlu futbolcular ile taraftarlar arasında gerginlik


SIRADAKİ HABER