Türkiye'yi dolaşıp dert dinliyorlar, ücreti ise 1 lira

Türkiye'nin 50'den farzla ilini dert dinleyerek gezen üniversiteli gezgin gençler, soluğu Eskişehir'de aldı. Okullarını bırakıp yurdun birçok noktasını plansız şekilde dolaşan gençler, yol masraflarını 1 liraya dert dinleyerek çıkarıyor.

Türkiye'yi dolaşıp dert dinliyorlar, ücreti ise 1 lira

Türkiye’nin 50’den farzla ilini dert dinleyerek gezen üniversiteli gezgin gençler, soluğu Eskişehir’de aldı. Okullarını bırakıp yurdun birçok noktasını plansız şekilde dolaşan gençler, yol masraflarını 1 liraya dert dinleyerek çıkarıyor.

Porsuk Bulvarı Adalar mevkinde önlerine koydukları ‘Dertleşmek 1 TL, Fotoğraf 50 kuruş’ yazılı kartonlarla oturan 8 gezgin genç, plansız şekilde çıktıkları yolculukların masraflarını çıkarıyor. Birçok vatandaşın dikkatini çekmeyi başaran gençler, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarını da fırsata çevirerek ‘Gezgine yardım’, ‘Bayrak 50 kuruş’ yazılı kartonla da Türk bayrağı sattı. 1 lira karşılığında yaklaşık 10 ile 15 dakika arası dert dinleyen gezginler, yurt dışı gezileri için gereken parayı böyle çalışarak toparladıklarını söyledi.

“Elektronik Mühendisliği okuyordum, okulu bıraktım geziyorum”

İlk yaptığı kampta gezginlerle tanıştıktan sonra okulu bırakıp gezmeye başladığını söyleyen Furkan Özdemir, “Normalde Ankara’da yaşıyorum. Kastamonu’da öğrenciyim. Kastamonu’da bir gün kamp yaptık, orada gezginlerle tanıştım o günden beri 1 yıldır geziyorum. Elektronik Mühendisliği Bölümünde okuyordum, okulu filan bıraktım geziyorum. 1 liraya dert dinleme işini daha önce grupta yapan bazı arkadaşlar vardı, biz de onlardan görüp yaptık” şeklinde konuştu.

“En çok sevgili ve aile konusunda dertleri olan var”

Giresun’da öğrenci olan Beste Begüm ise, yol masraflarını karşılamak için dert dinlediklerini söyleyip, biriktirdikleri para ile yurt dışına çıkacaklarını ifade ederek, “İnsanların çok değişik dertleri oluyor. Mesela en çok sevgili ve aile konusunda dertleri olan var. Biz gezerken ihtiyaçlarımızı karşılamak için bunu yapmaya başladık. Şimdi biriktirdiğimiz para ile yurt dışına çıkacağız. Şuana kadar yaklaşık 50 il gezdik. Bundan sonraki durağımız Bursa olacak. Nilüfer Fest’e gideceğiz. Biletimiz olmadığı için orada da dert dinlemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ayrıca gençler, kendilerinin son duraklarının olmadığını ve kar kış demeden gezdiklerini de ekledi.

Öte yandan, Adalar istikametinden geçen bazı vatandaşlar da gezgin gençlerin 1 liraya dert dinlediğini görüp, kendilerince yol masraflarını çıkarması için gençlere destekte bulundu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

1 Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

2 Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

3 Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

4 Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

Samsunspor'un rakibi Atakum

5 Samsunspor'un rakibi Atakum

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Yönetim bir an önce oluşmalı'

6 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Yönetim bir an önce oluşmalı'

19 Mayıs sözünü tuttu

7 19 Mayıs sözünü tuttu

Samsun'da otomobil takla attı: 1 yaralı

8 Samsun'da otomobil takla attı: 1 yaralı

Kocaeli'nden Samsunspor'a anlamlı bağış

9 Kocaeli'nden Samsunspor'a anlamlı bağış

Samsun'da Demir'e yeni görev

10 Samsun'da Demir'e yeni görev


SIRADAKİ HABER