Samsun Canik'in gururu

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan'ın katılımıyla İstanbul Küçükçekmece'de düzenlenen Etnospor Kültür Festivali'nde yağlı güreşlerde başaltında birinci olan Samsun Canik Belediyespor Kulübü güreşçisi Recep Taslak, kulübün gurur kaynağı oldu.

Samsun Canik'in gururu

2 YILDA 24 MADALYA

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından Küçükçekmece Belediyesi’nin ev sahipliğinde Bezirganbahçe Meydan’da gerçekleştirilen ve üç gün süren Etnospor Kültür Festivali'nde başaltında şampiyon olan Samsun Canik Belediyespor Kulübü sporcularından milli güreşçi Recep Taslak, Canik Belediye Başkanı Osman Genç'i ziyaret etti. 2016 yılı içerisinde çeşitli şampiyonlarda beş kez birinci olan ve son iki yılda 24 madalya kazanan Recep Taslak, yeni şampiyonluğunu kendilerine destek veren Başkan Genç'e hediye etti.

ADIMIZI DÜNYA DUYUYOR

Ulusal ve uluslararası turnuva ve şampiyonalarda elde ettiği derecelerle gururlandıran genç milli güreşçiyi tebrik eden Başkan Osman Genç, Canik Belediyesi olarak sporda kurumsallaştıklarını ve Canik'in her alanda olduğu gibi sporda da marka olduğunu söyledi. Gençlerin sağlıklı yetişmeleri amacıyla spora önem verdiklerini ifade eden Başkan Genç, "Spora yaptığımız yatırımı geleceğe yapılan yatırım olarak görüyoruz. Çünkü spor, gençlerimizin fiziki, zihinsel ve ahlaki yönden sağlıklı gelişmeleri açısından çok önemli. Canik Belediyesi olarak yaptığımız spor yatırımları sayesinde bugün sporcularımız şehrimizin adını dünyaya duyuruyor" dedi.

SPORA DESTEĞE DEVAM

Hasan Doğan Spor Merkezi başta olmak üzere mahallelere yapılan spor tesisleri ile gençlerin spor yaparak sokaklardan kurtulmalarının yanısıra önemli başarılar da elde ettiklerine işaret eden Başkan Genç, "Samsun Canik Belediyespor Bayan Basketbol Takımımız şehrimizi Süper Lig'de başarıyla temsil ediyor. Güreş takımımız da 60 sporcuyla önemli başarılara imza atıyor. Gençlerimizin elde ettiği başarılar bizlere onur veriyor. İnanıyorum ki bu tür başarılar bundan sonra da artarak devam edecektir. Ben sporcularımızı kutluyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da spora ve sporcuya desteğimiz artarak sürecektir" diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporlu Kevin Brands geri döndü

1 Samsunsporlu Kevin Brands geri döndü

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Fındık fiyatı 15 TL olmalıydı'

2 CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Fındık fiyatı 15 TL olmalıydı'

Samsun'da kanlı gece!

3 Samsun'da kanlı gece!

Samsun'da okul müdürlerine eğitim

4 Samsun'da okul müdürlerine eğitim

Meteorolojiden Samsun için sel uyarısı

5 Meteorolojiden Samsun için sel uyarısı

Samsun'da hayvansever iki kız çocuğuna taciz

6 Samsun'da hayvansever iki kız çocuğuna taciz

Samsun yolunda can verdi!

7 Samsun yolunda can verdi!

Canımızı yolda bulmadık

8 Canımızı yolda bulmadık...

Atakum'da kaza, 2 yaralı

9 Atakum'da kaza, 2 yaralı

Samsunspor'da kaleye geçemeyeceğini anlayınca, 2 Lig'e gitti

10 Samsunspor'da kaleye geçemeyeceğini anlayınca, 2. Lig'e gitti


SIRADAKİ HABER