Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Bakan Akdağ kabine revizyonunu değerlendirdi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kabinede yapılan revizyonla ilgili, 'Bunlar çok tabidir. Bu tip değişiklikler olur. Önümüzdeki günlerde de bu tür değişiklikler olacaktır' dedi.

Bakan Akdağ kabine revizyonunu değerlendirdi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kabinede yapılan revizyonla ilgili, "Bunlar çok tabidir. Bu tip değişiklikler olur. Önümüzdeki günlerde de bu tür değişiklikler olacaktır" dedi.

Türkiye’nin zor günlerden geçtiğinin altını çizen Akdağ, "Bir taraftan devletin içine sızmış FETÖ terör örgütünün temizlenmesini sürdürüyor, diğer taraftan adeta terör örgütleri koalisyonuyla mücadele ediyoruz. Gerçekten Türkiye açısından terör örgütlerinin bir koalisyon kurduklarını görüyoruz. FETÖ, DAEŞ, PYD, PKK, DHKP-C bir takım eylemleri birlikte gerçekleştiriyorlar, bir takım faaliyetlerde birbirlerine destek oluyorlar. Daha da önemlisi yurt dışından destekçileri de birbirine benziyor. Ancak şükürler olsun ki 15 Temmuz şahlanışında olduğu gibi milletimiz nasıl bir asil millet olduğunu dosta da gösterdi, dünyaya da gösterdi. Biz 3’ü değil 5’i de gelse, dahası da gelse Allah’ın izni ile bu işin üstesinden gelecek bir milletiz. Birlikteliğimiz devam ediyor, demokrasi ruhu, Yenikapı ruhu her gün güçlenerek devam ediyor. Bu mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz. Şehit ve gazi kardeşlerimiz bizi hüzünlendiriyor ama böyle durumlarla karşılaştığımızda kararlılığımız daha da pekişiyor. Allah’ın izni ile bu millet geçmişte yedi düvel bir araya gelip de nasıl üzerine saldırdığında onlara dersini vermişse, şimdi de bu terör örgütlerine dersini verecek güçtedir" şeklinde konuştu.

"BU REVİZYONLARI NORMAL KARŞILAMAK GEREKİR"

Bakanlıklarda yapılan revizyonla ilgili olarak da Akdağ, "Ben 15 senedir aktif siyasetin içindeyim. 10 yıllık bir bakanlık dönemim oldu. Sonra ara verdim biliyorsunuz ama 3 aydır yine kabinede Başbakanımızın, Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle görev yapıyorum. 15 yıldır buna benzer çok revizyonlar gördüm. Çok tabidir bu. İktidar partisi olarak bir ekiple hizmet ediyorsunuz ve burada sorumluluk kendisine verilmiş olan kişiler Başbakanımız zaman zaman böyle revizyonlara ihtiyaç duyabilir. Bazen de arkadaşlarımızın kendisi de bunu talep edebilir. Bunlar çok tabidir. AK Parti siyasette kişilerin değil ilkelerin, kişilerin değil partinin kurumlarının etkin olduğu kurumsallaşmış bir siyaset yapısını Türkiye’ye yerleştirmiş bir partidir. Bu yüzden bunları tabi karşılamak gerekir. Bu tip değişiklikler olur. Önümüzdeki günlerde de bu tür değişiklikler olacaktır. Yarın olacaktır anlamında söylemiyorum ama bunları çok normal karşılamak gerekir. Geçmiş dönem Türkiyesi ile kıyaslarsanız Türkiye’de bakanlık sürelerinin önceki dönemlerle kıyaslanmayacak kadar daha uzun olduğunu görürsünüz. Dolayısıyla Sayın Başbakanımızın, Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle gerçekleşmiş bir değişiklik olarak görüyorum. Efkan kardeşimi de hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Görevi yeni alan Süleyman Bey’e, Çalışma Bakanlığı’nı alan Sayın Müezzinoğlu’na da başarılar diliyorum" dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Her şey sil baştan

1 Samsunspor: Her şey sil baştan

Samsunspor Samsunspor Başkanı Tutu Başarı değil biz de üzgünüz

2 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Tutu: 'Başarı' değil biz de üzgünüz

AK Partide teşkilatlar yenileniyor

3 AK Parti'de teşkilatlar yenileniyor

Samsunspor Centilmen Samsunspor

4 Samsunspor: Centilmen Samsunspor

Samsunspor 3 hocayla 36 puan

5 Samsunspor: 3 hocayla 36 puan

Samsun Haber Samsun ve Adana merkezli fuhuş operasyonu

6 Samsun Haber: Samsun ve Adana merkezli fuhuş operasyonu

Samsun Haber Samsunda iş yeri sahibi yük asansörünün altında kaldı

7 Samsun Haber: Samsun'da iş yeri sahibi yük asansörünün altında kaldı

Ozan Tufan gözaltına alındı

8 Ozan Tufan gözaltına alındı

Samsunspor Vazgeçilmez isimler

9 Samsunspor: Vazgeçilmez isimler

Samsun Alaçamda içme suyu sorunu çözülecek

10 Samsun Alaçam'da içme suyu sorunu çözülecek


SIRADAKİ HABER