Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Bakan Akdağ kabine revizyonunu değerlendirdi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kabinede yapılan revizyonla ilgili, 'Bunlar çok tabidir. Bu tip değişiklikler olur. Önümüzdeki günlerde de bu tür değişiklikler olacaktır' dedi.

Bakan Akdağ kabine revizyonunu değerlendirdi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kabinede yapılan revizyonla ilgili, "Bunlar çok tabidir. Bu tip değişiklikler olur. Önümüzdeki günlerde de bu tür değişiklikler olacaktır" dedi.

Türkiye’nin zor günlerden geçtiğinin altını çizen Akdağ, "Bir taraftan devletin içine sızmış FETÖ terör örgütünün temizlenmesini sürdürüyor, diğer taraftan adeta terör örgütleri koalisyonuyla mücadele ediyoruz. Gerçekten Türkiye açısından terör örgütlerinin bir koalisyon kurduklarını görüyoruz. FETÖ, DAEŞ, PYD, PKK, DHKP-C bir takım eylemleri birlikte gerçekleştiriyorlar, bir takım faaliyetlerde birbirlerine destek oluyorlar. Daha da önemlisi yurt dışından destekçileri de birbirine benziyor. Ancak şükürler olsun ki 15 Temmuz şahlanışında olduğu gibi milletimiz nasıl bir asil millet olduğunu dosta da gösterdi, dünyaya da gösterdi. Biz 3’ü değil 5’i de gelse, dahası da gelse Allah’ın izni ile bu işin üstesinden gelecek bir milletiz. Birlikteliğimiz devam ediyor, demokrasi ruhu, Yenikapı ruhu her gün güçlenerek devam ediyor. Bu mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz. Şehit ve gazi kardeşlerimiz bizi hüzünlendiriyor ama böyle durumlarla karşılaştığımızda kararlılığımız daha da pekişiyor. Allah’ın izni ile bu millet geçmişte yedi düvel bir araya gelip de nasıl üzerine saldırdığında onlara dersini vermişse, şimdi de bu terör örgütlerine dersini verecek güçtedir" şeklinde konuştu.

"BU REVİZYONLARI NORMAL KARŞILAMAK GEREKİR"

Bakanlıklarda yapılan revizyonla ilgili olarak da Akdağ, "Ben 15 senedir aktif siyasetin içindeyim. 10 yıllık bir bakanlık dönemim oldu. Sonra ara verdim biliyorsunuz ama 3 aydır yine kabinede Başbakanımızın, Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle görev yapıyorum. 15 yıldır buna benzer çok revizyonlar gördüm. Çok tabidir bu. İktidar partisi olarak bir ekiple hizmet ediyorsunuz ve burada sorumluluk kendisine verilmiş olan kişiler Başbakanımız zaman zaman böyle revizyonlara ihtiyaç duyabilir. Bazen de arkadaşlarımızın kendisi de bunu talep edebilir. Bunlar çok tabidir. AK Parti siyasette kişilerin değil ilkelerin, kişilerin değil partinin kurumlarının etkin olduğu kurumsallaşmış bir siyaset yapısını Türkiye’ye yerleştirmiş bir partidir. Bu yüzden bunları tabi karşılamak gerekir. Bu tip değişiklikler olur. Önümüzdeki günlerde de bu tür değişiklikler olacaktır. Yarın olacaktır anlamında söylemiyorum ama bunları çok normal karşılamak gerekir. Geçmiş dönem Türkiyesi ile kıyaslarsanız Türkiye’de bakanlık sürelerinin önceki dönemlerle kıyaslanmayacak kadar daha uzun olduğunu görürsünüz. Dolayısıyla Sayın Başbakanımızın, Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle gerçekleşmiş bir değişiklik olarak görüyorum. Efkan kardeşimi de hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Görevi yeni alan Süleyman Bey’e, Çalışma Bakanlığı’nı alan Sayın Müezzinoğlu’na da başarılar diliyorum" dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Fındık fiyatları düşüşte ama üretici panik yapmamalı

1 'Fındık fiyatları düşüşte ama üretici panik yapmamalı'

Samsundaki Bank Asya operasyonunda sıcak gelişme

2 Samsun'daki 'Bank Asya' operasyonunda sıcak gelişme

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acı günü

3 Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acı günü

Samsunda feci kaza 1 ölü, 1 yaralı

4 Samsun'da feci kaza: 1 ölü, 1 yaralı

Karadenizde 11 terörist

5 Karadeniz'de 11 terörist

Fındık fiyatları neden yükselmiyor İşte cevabı

6 Fındık fiyatları neden yükselmiyor? İşte cevabı...

Samsunda 11 Iraklı gözaltına alındı

7 Samsun'da 11 Iraklı gözaltına alındı

Samsun dahil 11 ilde FETÖ operasyonu

8 Samsun dahil 11 ilde FETÖ operasyonu!

Orduda 25 yaşındaki çocuğa şiddet uygulamıştı O adamdan ilginç savunma

9 Ordu'da 2.5 yaşındaki çocuğa şiddet uygulamıştı! O adamdan ilginç savunma

Pazar yerinde dayısına kurşun yağdırdı

10 Pazar yerinde dayısına kurşun yağdırdı