HaberlerCHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: Hükümet emekliye sahip çıkmıyor

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: Hükümet emekliye sahip çıkmıyor

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, CHP milletvekillerinin gündeme getirmesine rağmen hükümetin emeklilere birer maaş ikramiye vermekten kaçındığını belirterek, 'Emekliye sahip çıkan tek parti CHP'dir' dedi

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: Hükümet emekliye sahip çıkmıyor

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, hükümete emeklilere Kurban Bayramı öncesinde bir maaş ikramiye verilmesini önerdiklerini ancak hükümetin bunu kabul etmediğini söyledi.

Akcagöz, "Toplumun ekonomik olarak en ezilen kesiminin emekliler olduğu, herkesin malumudur. Bundan yaklaşık 10 gün kadar önce CHP Milletvekillerinin açık talebi olduğu halde AKP hükümeti bu talebi görmezden gelmiş, bu güne kadar, bayram öncesi birer maaş ikramiye müjdesini emeklilere vermekten ısrarla kaçınmıştır" diye konuştu.

EMEKLİYE SADECE CHP SAHİP ÇIKIYOR
Kurban Bayramı'nın bir çok harcamayı da beraberinde getirdiğini belirten Akcagöz açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Emeklisini mutlu edemeyen bir yönetimin, başarılı olarak kabul edilmesi mümkün değildir. Devletimizin bu imkanı mutlaka vardır. O halde, sadece bu bayrama özgü değil, her dini bayram öncesi emekliler için bu tarz iyileştirmelerin ele alınması gerekmektedir. Emeklilerin büyük çoğunluğunun, çalışma hayatından uzak olduğu düşünüldüğünde, en azından bayram öncesi yapılacak olan birer ikramiye katkı, emeklinin ekonomik düzeyine olumlu yönde etki edecektir. Bu elbette geçici bir çözümdür ama Cumhuriyet Halk Partisi'nin seçim programında emekliler için öngördüğü iyileştirmelerin nerdeyse hiç birinin hükümetin gündeminde olmaması, emekli kesimin geleceğe dair ümitlerini de karartmaktadır. Emekliye sahip çıkan tek siyasi yapının, Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu, Samsun ve Türkiye kamuoyu bilmelidir."

SIRADAKİ HABER
}