HaberlerBaşkan Togar: Destan unutulmamalı

Başkan Togar: Destan unutulmamalı

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, 15 Temmuz gecesi milletin yazdığı destanın unutulmaması, kalkışmanın zihinlerde kalması için '15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi Sergisi'nin büyük önem taşıdığını söyledi.

Başkan Togar: Destan unutulmamalı

AK Parti Samsun İl Başkanlığı, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'ın öncülüğünde düzenlenen ve tüm ilçeleri gezen '15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi Sergisi', Tekkeköy Meydanı'nda vatandaşların ziyaretine açıldı. Açılışa, Kaymakam İbrahim Küçük, Belediye Başkanı Hasan Togar, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Temur, İlçe Jandarma Komutan Vekili Ali Ay, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Güngör, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülşen Maral ve vatandaşlar katıldı.

GÜÇ VE KUDRETİNİ BİR KEZ DAHA GÖRDÜ

15 Temmuz gecesi milletin yazdığı destanın unutulmaması, kalkışmanın zihinlerde kalması için bu ve bunun gibi sergilerin ve çalışmaların önem taşıdığını dile getiren Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "15 Temmuz'da darbe girişimine karşı halkımız dik ve karalı duruş sergileyerek tarihin unutamayacağı bir destan yazmıştır. Bu yaşanan olaylar karşısında tüm dünya aziz Türk Milletinin gücünü ve kudretini bir kez daha gördü. Türk halkı böyle olaylarda her zaman birlik beraberlik içinde olmayı bilmiştir. Siyasi görüşü farklı, kadın erkek, çoluk çocuk, genç yaşlı herkes vatan sevgisi etrafında kenetlenmiştir. İşte bu destanı yazan ve yaşayan kişilerin o gün ve sonrasındaki demokrasi nöbetlerini anlatan fotoğraflardan oluşan bu sergi herkese bir kez daha o günlerdeki yaşananları anlatıyor. Herkes buradan kendince bir şeyler çıkartmalı. Buradaki amaçta Milli birlik ve beraberlik duyguları içinde hareket ettiğimiz taktirde hiçbir gücün şehit kanlarıyla sulanmış bu toprakları alamayacağının ve ülkemizde karmaşa ortamı yaratamayacağının en güzel göstergesidir. Vatanımız uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Allah şehitlerimizin mekanını cennet etsin." dedi.

Daha sonra açılışı yapılan sergi, ilçe protokolü, partililer ve vatandaşlar tarafından gezildi.

SIRADAKİ HABER
}