Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Şehitler Çeşmesi Çorum'da hizmete açıldı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden demokrasi şehitlerinin hatırasını yaşatmak amacıyla Çorum Valiliği tarafından yaptırılan Şehitler Çeşmesi, düzenlenen törenle açıldı.

Şehitler Çeşmesi Çorum'da hizmete açıldı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden demokrasi şehitlerinin hatırasını yaşatmak amacıyla Çorum Valiliği tarafından yaptırılan Şehitler Çeşmesi, düzenlenen törenle açıldı.

Gazi Caddesi üzerine inşa edilen çeşme, Osmanlı mimarisine göre yapıldı. Açılışa Vali Necmeddin Kılıç, AK Parti Çorum milletvekilleri Salim Uslu ve Ahmet Sami Ceylan, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Fatih Üstündağ, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, CHP Çorum İl Başkanı Hasan Suvacı, MHP Çorum İl Başkanı Mehmet Akif Aras ve vatandaşlar katıldı. Vali Necmettin Kılıç, yeni bir istiklal harbi daha verirken medeniyet denilen tek dişi kalmış canavarın mazlum insanları mahvettiğini belirterek, “200 yıl toparlanamayacağımız bir hasar vereceklerdi bize. Sadece bir darbe değil, sadece demokrasinin askıya alınması değil, sadece insan haklarının askıya alınması değil inanılmaz kötülükler planlamışlardı. Bu kötülükleri ancak 200 yılda temizleyip yeniden ayağa kalkacaktık. Ancak 200 yiğidimiz her biri bize bir sene verdi” dedi. Vali Kılıç, Çorumlu olan 15 Temmuz demokrasi şehitlerinin adlarının da okullara verildiğini belirtti.

Bir bayram sabahında çok anlamlı bir açılış için bir arada olduklarını dile getiren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü de, bu ülke için kurbanların 15 Temmuz’da verildiğini belirterek, o kurbanları anlamlandırmak, onların şerefinden şereflenmek için yapılmış güzel bir hizmetini açılışını gerçekleştirdiklerini ifade ederek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

15 Temmuz’da bayrak için, milli irade için şehit olanların anısının Şehitler Çeşmesi'nde ilelebet yaşayacağını dile getiren AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Cami Ceylan, “Bu çeşmenin hayrı onların ruhuna şad olsun. Herkesin Kurban Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Şehitler Çeşmesi'nden istifade eden insanların buradan su içtikçe şehitleri hatırlayarak dua edeceğini kaydeden AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdari Amiri Salim Uslu da, “Çeşmeyi yapan herkesten razı olsun. Allah şehitlerimize rahmet eylesin. Bir daha böyle acılar yaşatmasın” diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Şehit Uzman Çavuş Mehmet Acıbucunun babaevinde hüzünlü bekleyiş

1 Şehit Uzman Çavuş Mehmet Acıbucu'nun babaevinde hüzünlü bekleyiş

Bakan Soylu Diyarbakırda STK ve kanaat önderleri ile bir araya geldi

2 Bakan Soylu Diyarbakır'da STK ve kanaat önderleri ile bir araya geldi

KYKda Voleybol Heyecanı Başladı

3 KYK'da Voleybol Heyecanı Başladı

Bursada FETÖPDY üyesi 10 eski vergi dairesi çalışanı adliyeye sevk edildi

4 Bursa'da FETÖ/PDY üyesi 10 eski vergi dairesi çalışanı adliyeye sevk edildi

Gümüşhanede organik arıcılığa destek devam ediyor

5 Gümüşhane'de organik arıcılığa destek devam ediyor

Kulüpler hentbol heyecanı başladı

6 Kulüpler hentbol heyecanı başladı

Vali Kamçı Şehit Mahmut Yıldırımın Mevlidine Katıldı

7 Vali Kamçı Şehit Mahmut Yıldırım'ın Mevlidine Katıldı

Maskeler o zaman düşecek

8 Maskeler o zaman düşecek...


SIRADAKİ HABER