HaberlerSamsun'da balık satışları bayram dinlemedi

Samsun'da balık satışları bayram dinlemedi

Kurban Bayramı'nda kurban kesemeyen Samsun'daki vatandaşlar, balığın bolluğunu ve ucuzluğunu da fırsat bilerek balığa yöneldi. Palamudun tanesinin 2.5 liraya satıldığını söyleyen Balıkçı Murat Şen ''Kurbanda balık satışı düşer dediler ama hiç etkilemedi. Aksine arttı. Bu sene herkes balık yiyor'' dedi

Samsun'da balık satışları bayram dinlemedi

Samsun'da kurban bayramıyla birlikte etin alternatifi balık oldu. Sezonun bol balıklı olmasıyla birlikte tezgahlarda palamudun tanesi 2.5 liradan satılmaya başlandı.

Mezgit ve istavrit ise 5 lira. Bayramdan sonra daha çok balığın tezgahlarda yerini alacağını söyleyen Murat Şen ''Bu sene Samsunlular doya doya balık yiyecek'' ifadelerini kullandı.

BALIK DAHA DA UCUZLAR
Kurban kesemeyen vatandaşın balığa yöneldiğini kaydeden Balıkçı Murat Şen ''Sezon da yeni açıldığı için balık bol, neredeyse bedava, o yüzden talep çok. Özellikle akşam saatlerinde müşteriler dolup taşırıyor. Kurbanda balık satışı düşer dediler ama hiç etkilemedi. Aksine arttı. Bu sene herkes balık yiyor. Palamudun tanesi şu anda 2.5 lira, geçen sene 17 lira civarında satılıyordu. Mezgit 5 lira, istavrit 5 lira, çinekop 6 liradan satılıyor. Bütün teknelerimiz balığa çıkınca daha çok balık olacak ve daha da ucuzlayacak. Bu sezon Samsunlular doya doya balık yiyecek'' diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}