O Akademisyenlere Baro Da Sert Çıktı

Samsun Barosu Başkanı Av. Kerami Gürbüz, bildiri imzalayan akademisyenlere sert çıkarak, "Bildiri belayı çözmeye yarar sağlamayacağı gibi teröre verilen mücadeleyi sekteye uğratabilecek girişimdir" dedi

O Akademisyenlere Baro Da Sert Çıktı

Samsun Barosu Başkanı Av. Kerami Gürbüz, yaptığı yazılı açıklamayla bildiriye imza atan akademisyenlere 'hak vermediklerini' ifade etti.

Gürbüz, Türkiye'nin planlı bir terör belasıyla sürekli sınandığını, bunların görünen adının PKK, DEAŞ ya da başka isimler olduğunu ancak hedefte ülkenin dirliği ve milletin esenliği olduğunu ifade etti. Gürbüz, can ve kan pahasına 780 bin kilometrelik vatan toprağı üzerine kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin çok görüldüğünü, kavganın nedeninin de bu olduğunu söyledi.

Vali Şahin de Tepki Gösterdi

SEKTEYE UĞRATABİLİR
Gürbüz, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Bu eylemlerin görünen yüzündeki taşeron örgütler işte bu kavga için kullanılan piyonlardır, maşalardır. Tüm bunlara rağmen, bu kavgayı doğru okuyamayan ya da doğru okumak istemeyen bazı akademisyenlerin yayımladıkları bildiri, bu belaya karşı çözüm konusunda bir yarar sağlamayacağı gibi bilakis teröre karşı verilen mücadeleyi sekteye uğratabilecek bir girişimdir. Hiçbir ülkede hangi gerekçe ile olursa olsun kurtarılmış şehirler, kurtarılmış mahalle ya da sokaklara müsaade edilemez. Şehirlerin imarı için çaba içinde olması gereken belediyelerin o şehirlerin sokaklarının teröristlerce köstebek yuvasına çevrilmesine destek olması asla bir siyasi tercih olarak değerlendirilemez" şeklinde konuştu.

Bayram OK EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

1 Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

Son prova Samsunspor'un

2 Son prova Samsunspor'un

Samsunspor'a ceza kapıda

3 Samsunspor'a ceza kapıda

İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

4 İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

Samsun'da Deniz Ceylan'ın duruşması karıştı

5 Samsun'da Deniz Ceylan'ın duruşması karıştı

Samsun'da 4 milyon TL'lik proje hayata geçti

6 Samsun'da 4 milyon TL'lik proje hayata geçti

Başkan Taşçı'dan Samsunspor'a 140 Bin TL daha

7 Başkan Taşçı'dan Samsunspor'a 140 Bin TL daha

Samsunspor'da Gökay tamam diğerleri sırada

8 Samsunspor'da Gökay tamam diğerleri sırada

Dost kazıkları...

9 Dost kazıkları...

Canberk tribünde

10 Canberk tribünde


SIRADAKİ HABER