FETÖ'den tutuklanan hakim 'Adaletinize sığınıyorum' dedi

FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle HSYK tarafından meslekten ihraç edilen ve cemaat listesinden HSYK'ya yedek üye seçildiği belirlenen eski Bakırköy Komisyon Başkanı Erzurum Hakimi O.G. tutuklanarak cezaevine kondu. Hakim O.G.'nin 'Adaletinize sığınıyorum, tutuksuz yargılayın beni' dediği öğrenildi.

FETÖ'den tutuklanan hakim 'Adaletinize sığınıyorum' dedi

HSYK yedek üyeliğine cemaat listesinden seçildiği belirlenen ve başta Ergenekon, Şike ve Oda TV davalarına bakan eski Bakırköy Hakimi O.G., HYSK tarafından 15 Temmuz darbe girişiminden sonra, meslekten ihraç edildi. İstanbul’da gözaltına alındıktan sonra, 21 Temmuz 2016 günü getirildiği Erzurum Adliyesi’nde FETÖ/PDY örgüt üyeliği suçundan tutuklanarak cezaevine konan Hakim O.G.'nin mahkemede "Ben 25 yıllık hakimim, bugüne kadar hiçbir terör örgütü ile bağlantım olmadı. Hukuk içinde Türk milleti adına yargılama yaptım. Benden FETÖ’cü de olmaz, Terörist de olmaz? Yargısal faaliyetlerimi anayasal nizam içerisinde kimseden emir almadan bağımsız ve tarafsız olarak yerine getirdim. Sayın hakimim ben Türk milletinin bir evladıyım. Ben bayrağıma, devletime ihanet etmedim. Benim tek suçum Adalet Org Sitesinde güncel olaylarla ilgili yazılar yazmamdır. HSYK yargısal bir makam değildir. İdari bir mekanizmadır. En az sizin kadar masumum. Söyleyecek tek sözüm çok şükür lanet darbe girişimi engellenmiştir. Adaletinize sığınıyorum. Tutuksuz yargılanmayı talep ediyorum" ifadelerini kaydetti.

HSYK’yı sert bir ifade ile eleştirmişti

Hakim O.G., 21 Ocak 2015 günü Adalet Org ve Adalet Gündemi Net sitesinde yazdığı ‘Özür dilemiyorum’ başlıklı yazısında, savcıların tutuklanmasını ve yargı üzerindeki baskıyı sert bir dille eleştirerek, "Yeni Türkiye'nin yeni HSYK'sı, yürütmenin kontrolünde. Şimdilik savcıları açığa alma işlemlerine tam gaz devam ediyor. Daha önce ifade etmiştim, 'Hiçbir kimseye peşinen kefil olunmamalı ve peşinen aklanmamalı ancak bundan daha önemlisi hiçbir kimse peşinen mahkum edilmemeli' Hukuk içerisinde kalınarak adli ve idari işlemler yapılmalı ve özellikle 'siyasiler ve iş adamları' için geçerli olan 'beraat-i zimmet asıldır' ilkesi hakim ve savcılar için de uygulanmalıdır. Shakespeare'in sözündeki parayı, yol açıcı olarak görmeyen makama, mevkiye mesleğini, adaleti satmayan, sadece hakka, hukuka biat edenlere selam olsun" ifadelerine yer vermişti.  fetö operasyonları  

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

1 Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

Samsun'da UBFED'de deprem

2 Samsun'da UBFED'de deprem

Emin Kar yakın takipte

3 Emin Kar yakın takipte

Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

4 Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

Samsun'da anlamlı proje

5 Samsun'da anlamlı proje

Yer Harput;Taşı çektiler binlerce madeni para döküldü

6 Yer Harput;Taşı çektiler binlerce madeni para döküldü

Samsunspor Kayyum Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz: '4 puan bize yeter'

7 Samsunspor Kayyum Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz: '4 puan bize yeter'

Nükleer, Karadeniz'i bitirir

8 Nükleer, Karadeniz'i bitirir

 Şehit Şahin, Bafra'da dualarla anıldı

9 Şehit Şahin, Bafra'da dualarla anıldı

Samsun dahil 19 ilde FETÖ operasyonu: 41 gözaltı kararı

10 Samsun dahil 19 ilde FETÖ operasyonu: 41 gözaltı kararı


SIRADAKİ HABER