Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

İcraya düşmeden önce bana gelin

Bafra Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Genççakır, "İcraya düşmeden önce bana gelin, ben çözüm bulurum" dedi

İcraya düşmeden önce bana gelin

Bafra Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin 2015 yılı Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Metin Genççakır ve yönetimi, mali genel kurulda, 710 üyenin desteğini alarak, ibra oldu.

SİZLERE HİZMET İÇİN VARIZ
Alaçam Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Aydoğdu'nun divan başkanlığını yaptığı genel kurulda konuşan Genççakır, esnafa icralık olmadan kendilerine gelmeleri tavsiyesinde bulundu.

Genççakır, "Samsun bölgesinde 24 kooperatif var. Bafra Esnaf ve Sanatkâr Kredi ve Kefalet Kooperatifi Samsun bölgesinde üçüncü sıradadır. Hiçbir esnafımızın burnunu kanatmadan bu işi götürmeye çalışıyoruz. Türkiye’de 1100 kooperatif var, bizler Türkiye'de ilk 50 kooperatifin içerisindeyiz. Hiç bir banka Esnaf Kefalete Halk Bankası tarafından verdiği faizden düşük, banka kredisi vermez. Bizim verdiğimiz, kredinin yüzde 50'sini devlet karşılıyor. Buda üyelerimize yüzde 5,5-6 oranında oluyor. Bu bir nimettir. Benim sizden, istirhamım aldığınız kredileri zamanında ödemenizdir. Ödeme güçlüğü çektiğiniz zaman bize gelin sizlere yardımcı olalım. Bizler sizlere hizmet için varız. Günümüzde paranın maliyeti çok önemlidir. Bundan sonra borcu olmayanlar kredilerden yararlanacak. Para alırken ödeme sistemine iyi bakın, para kullanmaya dikkat edelim. İcraya düşmeden önce bana gelin, ben çözüm bulurum. Bana icraya düşmeden önce geleceksiniz. Hiç olmazsa, eğer ödeyemiyorsanız, çare var. Bu konuda çözüm bulma noktasında, beni bulmak için evime bile gelebilirsiniz. Bir kez daha söylüyorum, esnaf olarak konuları avukata düşürmeyin. Esnafımıza ve mesleki odalara en güzel şekilde hizmet vermeye de devam edeceğim” diye konuştu.

Ümit CEYLANEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Samsunspor Başkanı Tutu Başarı değil biz de üzgünüz

1 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Tutu: 'Başarı' değil biz de üzgünüz

Engeller kalkınca

2 Engeller kalkınca...

Alkollü sürücü kasap dükkanına çarptıktan sonra takla attı

3 Alkollü sürücü kasap dükkanına çarptıktan sonra takla attı

Uyuşturucu madde kullandığı iddia edilen bir kişi hayatını kaybetti

4 Uyuşturucu madde kullandığı iddia edilen bir kişi hayatını kaybetti

Gümüşhaneli dağcılardan bulutların üzerinde yürüyüş

5 Gümüşhaneli dağcılardan bulutların üzerinde yürüyüş

Tokat OSBde  yangın

6 Tokat OSB'de yangın

İngilterede konser alanında patlama 19 ölü, 59 yaralı

7 İngiltere'de konser alanında patlama: 19 ölü, 59 yaralı

Pasta yarışmasında altın madalya Urlaya geldi

8 Pasta yarışmasında altın madalya Urla'ya geldi

Esnafa Ramazan öncesi Önce vicdan, sonra cüzdan uyarısı

9 Esnafa Ramazan öncesi 'Önce vicdan, sonra cüzdan' uyarısı

Samsunspor Her şey sil baştan

10 Samsunspor: Her şey sil baştan


SIRADAKİ HABER