X Reklamı Kapat

Diyet ve egzersize başlayan Bakan Akdağ, asansör yerine merdivenleri kullanmayı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile birlikte 4 Ekim 2016 tarihinden itibaren diyete başlayıp, fazla kilolarından kurtulmak için egzersiz yapacaklarını katıldığı bir etkinlikte açıklayan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Erzurum'daki programlarında asansör yerine merdivenleri kullanmayı tercih etti.

Diyet ve egzersize başlayan Bakan Akdağ, asansör yerine merdivenleri kullanmayı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Erzurum'daki programı kapsamında AK Parti İl Teşkilatı'na ziyarette bulundu. Bakan Akdağ, parti binasına yaklaşırken korumaları daha önceden gelerek binanın asansör kapısını açık tutup, bakanın kullanmak istemesi durumunda hazır hale getirdiler.
Bakan Akdağ, başladığı diyet ve egzersiz nedeniyle asansörü kullanmazken, üç katı merdiveni kullanarak çıktı.
Bakan Akdağ, daha sonra parti binasında beraberindeki Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'la birlikte partililere hitapta bulundu.
'Sağlıklı Yaşam Merkezleri inşa ettik'
Akdağ, AK Parti Erzurum İl Teşkilatı'nda 'Türkiye için yeni bir haberim daha var' diyerek Sağlıklı Yaşam Merkezleri inşa ettiklerini açıkladı.
'Sağlıkta Dönüşümünün ikinci fazında yani önümüzdeki 3 yıl içinde 2017 - 2018- 2019'da hep birlikte Türkiye sağlıkta yepyeni hamleler görecek' diyen Bakan Akdağ, şöyle konuştu:
'Şehir hastaneleriyle hastaneciliğimizi artık inşallah zirveye ulaştıracağız. Bunların ilki Mersin'de ikincisi Yozgat'ta olmak üzere bu sene iki şehir hastanesini hizmete sokacağız. Bütün Türkiye için yeni bir haberim daha var. Sağlıklı Yaşam Merkezleri inşa ediyoruz. Ya da uygun binaları bu şekilde kiralayacağız. Sağlıklı Yaşam Merkezleri aile hekimlerine destek veren merkezler olacak. Yani mesele Erzurum'un merkez nüfusu 400 bin civarındadır. Bu 400 bin nüfus için 4 ila 6 arasında Sağlıklı Yaşam Merkezi kuracağız. Ve aile sağlığı merkezinden, aile hekimlerinden hizmet alan vatandaşlarımız ihtiyaç halinde bu merkezlerde röntgen tetkiklerini yaptırabilecekler, bazı laboratuvar tetkiklerini yaptırabilecekler bunlardan daha önemlisi bu merkezlerde fizyoterapi uzmanı yani fizyoterapist, psikolog, diyetisyen gibi sağlık hizmetlerine destek olan personel de bulunduracağız. Egzersiz salonlarımız olacak yani buralarda biz vatandaşımızın sağlık okuryazarlığını geliştireceğiz. Buralarda biz vatandaşımızın sağlıklı yaşam alışkanlığını kazanması için, sağlıklı bir hayat sürmesi için, onların bilgi, birikimlerini artıracağız, davranış şekillerini değiştirmeye destek olacağız. Diyelim ki bir şeker hastasının takibinde onun eğitilmesi lazım. Sigarayı bırakması için bir vatandaşa destek olunması lazım. Ya da şişman olan, şişmanlama eğilimi olan bir kişinin zayıflaması için ona özel bir egzersiz ve diyet programı lazım bu merkezler inşallah bu hizmetleri yerine getirecek.'


EN ÇOK OKUNANLAR

İmza bugüne kaldı

1 İmza bugüne kaldı

Son dakika pürüzü

2 Son dakika pürüzü

Depremin ardından Muğlada son 3 buçuk saatte 51 artçı sarsıntı daha yaşandı

3 Depremin ardından Muğla'da son 3 buçuk saatte 51 artçı sarsıntı daha yaşandı

Samsunsporda golcüler iş başında

4 Samsunspor'da golcüler iş başında

Elazığda trafik azası 1 ölü 2 yaralı

5 Elazığ'da trafik azası: 1 ölü 2 yaralı

Sıra sağlıkta

6 Sıra sağlıkta...

Samsunspordan Kılıça teşekkür

7 Samsunspor'dan Kılıç'a teşekkür

Bodrumda deniz suyu çekildi, kıyıya vuran tekneler parçalandı

8 Bodrum'da deniz suyu çekildi, kıyıya vuran tekneler parçalandı

Adanada barda silahlı kavga 1 kadın öldü, 5 kişi yaralandı

9 Adana'da barda silahlı kavga: 1 kadın öldü, 5 kişi yaralandı

Bodrumdaki deprem İzmirde hissedildi

10 Bodrum'daki deprem İzmir'de hissedildi


SIRADAKİ HABER